Leko se oprostio od nogometa, Dinamo s klincima razbio Lokomotivu

lokomotiva - Dinamo
14.05.2016.
u 21:10
Slaven Belupo u gostima je pobijedio Split s 2:0 i zadržao sedmu poziciju, baš kao što je i Split ostao šesti. Golove su postigli Ejupi i Križman.

Nakon što su osigurali osvajanje prvenstva i Hrvatskog nogometnog kupa, nogometaši Dinama u posljednjem su kolu mogli rasterećeno odigrati protiv Lokomotive pa su bez grča odigrali lepršavo i slavili s 4:0.

Bila je to utakmica u kojoj su plavi, ovoga puta kao gost na Maksimiru, dominirali od početka do kraja, a mrežu domaće momčadi u 23. minuti načeo je Rog sjajnim pogotkom. Oslobodio se svog čuvara i prekrasnim golom zabio za vodstvo.

U 27. minuti iz igre je izašao igrač s brojem 27 Jerko Leko se te baš protiv svog bivšeg kluba oprostio od nogometa i zaokružio sjajnu karijeru.

Dvije minute nakon toga Hodžić je povisio rezultat, a u nastavku su Gojak i Fernandes do kraja napunili mrežu lokosa. Zoran Mamić u ovom je susretu dao priliku mladim igračima pa su zaigrali Benković, Moro, Musa, Gojak, Lovren, Olmo...

Dinamo je tako pobjedom završio prvenstvo u kojem je proslavio 11. uzastopni naslov, u sezoni je upisao 26 pobjeda, sedam neodlučenih rezultata i tri poraza. Na kraju ima osam bodova više od Rijeke i može se pripremati za kvalifikacije za Ligu prvaka ove sezone.