Bayern zabio tri gola Olympiacosu, Rakitić asistent u remiju s Romom

Liga prvaka
Liga prvaka
16.09.2015.
u 21:00
Ivan Rakitić asistirao je Suarezu za vodeći pogodak, ali potom je sve zasjenio spektakularan gol braniča Rome Florenzija sa 40 metara!

Bayern je sigurnim korakom umarširao u novi sezonu Lige prvaka. Čista glatka trica (3:0) u Pireju kao najava za Dinamo!

Bavarci su u Grčkoj, pred 31688 gledatelja, slavili s dva pogotka Thomasa Müllera (52., 90.+2) i Götzea (89.). Na ovoj utakmici Müller je postao prvi njemački nogometaš koji je postizao pogotke u Ligi prvaka u osam sezona, dok je kapetan Lahm odigrao stotu europsku utakmicu za Bayern, 94. u Ligi prvaka i tako pretekao Ballacka na drugom mjestu. Njemački rekorder još uvijek je Oliver Kahn sa 103 nastupa u Ligi prvaka.

Uoči ove utakmice došlo je do sukoba Bayernovih navijača s grčkom policijom. Nijemci su nakon toga napustili tribinu.

Novi rekord Messija

Šlager večer odigran je u Rimu, Roma - Barcelona 1:1. Utakmica (pred 57836 gledatelja) će ostati upamćena po nekoliko detalja. Ivan Rakitić asistirao je Suarezu za vodeći pogodak, ali potom je sve zasjenio spektakularan gol braniča Rome Florenzija sa 40 metara!

Messi je u Rimu odigrao 100. utakmicu u Ligi prvaka i sa 28 godina i 84 dana postao najmlađi igrač koji je dostigao ovu magičnu brojku. Messi u Ligi prvaka ima 58 pobjeda, 28 remija i 14 poraza.

Dvojica hrvatskih nogometaša u inozemnim klubovima ostala su na klupi: Krešić iz Bayera i Vida iz kijevskog Dinama, dok je iznenađujuće debitirao Dejan Radonjić (ušao u 64. minuti) u dresu Makabija na Stamford Bridgeu.

Chelsea je razbio Izraelce 4:0, uz neiskorišteni jedanaesterac Edena Hazarda. Belgijcu je ovo bio već treći promašaj s bijele točke u Ligi prvaka, što se očito događa samo velikim igračima. Od 2006. godine po tri 11-erca nisu iskoristili Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Ruud van Nistelrooy i spomenuti Hazard.

Casillasov 151. nastup

Na utakmici Dinamo Kijev - Porto (2:2) vratar gostiju Iker Casillas upisao je 151. nastup u Ligi prvaka i time izjednačio rekord sunarodnjaka Xavija Hernandeza. Casillas će već u sljdećem nastupu biti usamljen na vrhu ove ljestvice.

Zenit je šokirao Valenciju na Mestalli sa 3:2. Rusi su vodili 2:0, pa ih je Valencia dostigla, a onda ju je još jednom šokirao pogodak Witsela.

Jučer smo dobili i 150. stadion na kojemu je postignut pogodak u utakmicama Lige prvaka. To je Ghelamco Arena u Gentu, a zanimljivost je i da je prvi pogodak u elitnom natjecanju postignut na belgijskom tlu, Jan Breydelstadionu u Bruggeu.

Dakako, najzanimljivije je bilo u utakmici Dinama i Arsenala u kojoj su modri slavili 2:1.

Liga prvaka, 1. kolo:

Skupina E:

Bayer - BATE 4:1

75' Gooool za Bayer! Calhanoglu je zabio iz jedanasterca i doveo Leverkusen na prag pobjede.

59' Gooool za Bayer! Pogodak Hernandeza.

46' Gooool za Bayer! Domaćini su poveli početkom drugog dijela golom Calhanoglua.

13' Goool za BATE! Gosti su odmah izjednačili preko Milunovića.

4' Gooool za Bayer! Evo prvog pogotka večeras. Zabio je Mehmedi.

0' Dario Krešić je rezervni vratar Bayerna, dok je Tin Jevaj ozlijeđen.

Roma - Barcelona 1:1

61' Rakitić je izašao iz igre, a zamijenio ga je Rafinha.

32' Gooool za Romu! Vodstvo Barcelone nije dugo trajalo, Florenzi je izjednačio sjajnim golom. Lobao je Ter Stengena sa 40 metara!

21' Gooool za Barcelonu! Zabio je Suarez, a asisitirao mu je Ivan Rakitić!

0' Ivan Rakitić je u početnom sastavu Barcelone.

Skupina F:

Dinamo - Arsenal 2:1

Olympiacos - Bayern 0:3

90' Gooool za Bayer! Zabio je Muller iz jedanastrca i Bayern je stigao do tri boda.

89' Gooool za Bayern! Stijelac Gotze!

52' Gooool za Bayern! Bavarci su poveli golom Mullera.

Skupina G:

Dinamo Kijev - Porto 2:2

89' Gooool za Dinamo! Zabio je Buyalskyy.

81' Goooool za Porto! Strijelac Aboubakar.

23' Gooool za Porto! Gosti su izjednačili golom Aboubakara.

20' Gooool za Dinamo! Domaćini su poveli preko Guseva.

0' Domagoj Vida je na klupi Dinama, dok Nike Kranjčara nema ni u zapisniku.

Chelsea - Maccabi 4:0

78' Gooool za Chelsea! U Londonu je sve riješeno, zabio je Fabregas.

64' Dejan Radonjić ušao je u igru.

58' Goooool za Chelsea! Zabio je Costa i, čini se, riješio pitanje pobjednika.

45+4' Gooool za Chelsea! Bio je to još jedan jedanasterac za domaću momčad, a ovoga puta siguran je bio Oscar.

19' Gooool za Chelsea! Strijelac je Willian.

6' Promašeni jedanaesterac! Hazard nije iskoristio najstrožu kaznu.

0' Dejan Radonjić je na klupi Maccabija.

Skupina H:

Valencia - Zenit 2:3

77' Goooool za Zenit! Ruska momčad ponovo vodi, zabio je Witsel.

73' Gooool za Valenciju! Zabio je Gomes i domaćini su se vratili nakon što su gubili 0:2.

55' Gooool za Valenciju! Strijelac Cancelo.

45' Gooool za Zenit! Opet je strijelac Hulk! Sjajno je zabio sa 25 metara pod gredu.

9' Gooool za Zenit! Gosti su poveli golom Hulka.

Gent - Lyon 1:1

68' Goooool za Gent! Izjednačio je Miličević.

58' Gooool za Lyon! Zabio je Jallet.