Kakva drama na kraju! Hrvatska jedva spasila peto mjesto!

Hrvatska - Island
26.01.2018.
u 17:07
Lino Červar je protiv Čeha 167. put, vjerojatno i posljednji, sjeo na izborničku klupu

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je peto mjesto na Europskom prvenstvu. Červarovi izabranici slavili su danas protiv Češke 28:27 i tako barem turnir završili pobjedom.

U zagrebačkoj Areni bilo je jedva 2 tisuće ulaznica, što je i razumljivo jer utakmica nije bila atraktivna, a i termin (15:30) nije bio odgovarajući za one koji su na poslu. Isto tako, peto mjesto nije ni o čemu odlučivalo, i naši igrači rekli su da je to susret koji "nema veze s vezom".

Za izbornika červara ovaj susret je poslužio da veću minutažu pruži onim igračima koji su manje igrali na prvenstvu. I s njima u sastavu vidjelo se da je Hrvatska puno kvalitetnija od Češke, iako smo si ponovno zakomplicirali priču.

Atmosfera na utakmici Hrvatska - Češka

Od početka susreta naši su vodili i dizali razliku. Na poluvremenu smo imali 16:10. I drugi dio smo kontrolirali, održavali prednost, ali smo se u samoj završnici opustili i Češkoj dopustili da se toliko približi da u posljednjem napadu ima priliku za izjednačenje. Srećom pucali su preko gola.

Najbolji kod naših bio je Zlatko Horvat koji je zabio deset golova iz 11 pokušaja, dok je karačić imao 5/5. Na golu je vrlo dobar bio i Ivan Stevanović koji je skupio 13 obrana.

Čeh Ondřej Zdráhala opet je bio odličan, zabio je 13 golova i najizgledniji je kandidat za najboljeg strijelca EP-a.

Lini Červaru to je bila 167. utakmica na klupi naše reprezentacije, mnogi vjeruju i posljednja.