ACAPULCO

Lisjak ispala u 2. kolu kvalifikacija

22.02.2010.
u 11:15
Hrvatska tenisačica Ivana Lisjak nije se dugo zadržala na WTA turniru u Acapulcu. Ispala je već u drugom kolu kvalifikacija od Ukrajinke Kristine Antonijčuk koja je slavila 6-1, 6-4.

Ta 19-godišnja ukrajinska tenisačica imala je iznimno uspješan tjedan u Bogoti, gdje je nakon kvalitetno obavljenih kvalifikacija pobijedila u 1. kolu glavnog turnira uglednu Španjolku Carlu Suarez.

Nakon toga je u drugom kolu, nakon dva tie-breaka, ispala od buduće pobjednice Duque Marino.

Ukrajinka je vrlo lako pospremila prvi set u džep, a potom se u drugom setu razvila borba koja je iznjedrila pet break gemova. Lisjak (216. na WTA ljestvici) napravila je dva breaka (od šest šansi), dok je 198. igračica svijeta Antonijčuk iskoristila tri šanse od isto toliko prilika te nakon 69 minuta proslavila pobjedu 6-1, 6-4.