Drama na Anfieldu

Liverpool - Man. City 2:2! Građane od poraza spasile greške domaćih

26.08.2012.
u 19:03
U derbiju 2. kola engleske Premijerne lige Liverpool i Manchester City odigrali su 2:2.

Derbi drugoga kola engleske Premijerne lige opravdao je svoj epitet, a za to su zaslužni ponajprije nogometaši Liverpoola i Manchester Cityja koji su u dramatičnoj utakmici, koju su obilježili lijepi pogoci i pogreške, odigrali 2:2 na Anfieldu.

Nakon uvodne uspavanke, Liverpool je poveo u 34. minuti nakon bombe, ali bombe glavom, slovačkog reprezentativca Martina Škrtela, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor. Manchester City izjednačio je preko Yaye Tourea u 63., nakon greške domaćega vratara Reine. Samo tri minute trebale su Redsima da se oporave od šoka, kad je u 66. prekrasno iz slobodnog udarca mrežu zatresao Luis Suarez. No, City je ponovo iskoristio jednu pogrešku domaćih. Škrtel je vraća loptu prema svom vrataru, nju je presjekao Carlos Tevez i zabio za 2:2 u 80. minuti.

Dodajmo da je Arsenal u prvoj današnjoj utakmici igranoj u rano poslijepodne odigrao ponovo 0:0, ovaj put kod Stokea.

Tablica: Chelsea 9(+1), Swansea 6, Everton 6, WBA 4, Manchester City 4...