PRVO KOLO RIMA

Ljubo pregazio Mathieua u trećem setu

27.04.2010.
u 08:43
Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobjedom je počeo nastup na ATP turniru Masters serije 1000 na zemljanim terenima Rima. Sa 7:5, 6:7(1), 6:0 pobijedio je Francuza Paul-Henrieja Mathieua.

Dva je sata i 38 minuta trajao peti međusobni meč Ljubičića i 51. igrača na svijetu, nakon kojeg je Ljubičić došao do pozitivnih 3:2 protiv Francuza.

U prva dva seta se vodila velika i neizvjesna borba, a kada je trebalo sve kulminirati (u trećem setu) Ljubičić je doslovno pregazio suparnika i ostavio ga samo da promatra njegov sprint prema drugom kolu. U trećem setu nije bilo nikakve drame jer je Ljubičić uhvatio dvostruko više poena (28-14) i na kraju lako došao u drugu fazu turnira. Tamo ga čeka pobjednik meča Almagro - Kubot, koji će se igrati u utorak. Spomenimo da je nedavno u Monte Carlu Ljubičić s Almagrom igrao na turniru parova.

Mathieu je imao veliku priliku dobiti prvi set i posve drugačije usmjeriti ostatak meča. Kod 4:4 napravio je break, a potom je kod 5:4 imao dvije vezane set-lopte (40-15). No, Ljubičić ne samo da je spasio dvije set-lopte nego je iskoristio treću priliku za break, a potom dobio još dva gema u nizu za prvi set (7:5).

U drugom je opet Mathieu prvi došao do breaka (kod 1:1), ali je Ljubičić već u sljedećem vratio izgubljeno. Kod 3:3 je Mathieu imao još dvije prilike za break, no tenisači su došli do tie-breaka u kojem je Ljubičić izgubio mirnoću, ali je i Mathieu odigrao nekoliko sjajnih poena za jednostavnih 7:1 u tie-breaku.

No, Francuzu je sve to malo koristilo jer je u trećem setu ostao posve bez daha. Izgubio je tako Mathieu peti od šest mečeva u 2010. godini.

Ljubičić je iskoristio šest od 13 prilika za break, a Mathieu dvije od pet. Ljubičić je u meču odservirao i 14 neobranjivih servisa.