Lokomotiva pogotkom u 94. minuti pobijedila Istru

Lokomotiva - Istra
12.12.2015.
u 17:20
Obje momčadi utakmicu su završile s igračem manje.

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Istru 1961 sa 3:2 (1:1) u utakmici 20. kola Prve HNL u Zagrebu.

Nogometaši Lokomotive bolje su otvorili susret i u prvih su 15-a minuta stvorili nekoliko izglednih prigoda i pogodili vratnicu. Nakon prekršaja nad Andrijaševićem slobodni udarac s udaljenosti od 25 metara sjajno je izveo Fiolić i preko živog zida neobranjivo pogodio donji desni kut Ivušićevog gola.

Tek što se krenulo sa centra gosti iz Pule su izjednačili nakon što je Prenga u kaznenom prostoru srušio Zlomislića koji je bio u izglednoj prigodi za postizanje gola. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikolić

Lokomotiva je povela odmah na početku drugog dijela susreta nakon što je Grezda u kaznenom prostoru idealno uposlio najboljeg pojedinca utakmice Franka Andrijaševića kojem nije bilo teško sa 5-6 metara poslati loptu u mrežu.

Od 62 minute Lokomotiva je igrala s igračem manje jer je Perić nakon dva žuta kartona isključen iz igre, a igračku prednost iskoristio je vođa napada Istre 1961 Stefan Nikolić koji dobro nabačenu loptu s desne strane nogom iz blizine šalje u mrežu nemoćnog vratara Zelenike.

U 75 minuti i Zlomislić kod Istre 1961. dobija drugi žuti karton pa su do kraja utakmice obje momčadi igrale sa desetoricom nogometaša, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ivan Fiolić pogotkom glavom donosi pobjedu Lokomotivi.

Utakmica je odigrana na stadionu u Kranjčevičevoj ulici, a sudio je pred 200 gledatelja Mihalj iz Velike Mlake.

LOKOMOTIVA - ISTRA 3:2

Strijelci: 1-0 Fiolić (30), 1-1 Nikolić (32-pen), 2-1 Andrijašević (48), 2-2 Nikolić (70), 3-2 Fiolić (90+4)

Crveni karton: Perić (62. Lok), Zlomislić (75. Istra)