PREMIERSHIP

Loša serija West Hama se nastavlja, u gradskom derbiju poražen od Arsenala

15.12.2021.
u 23:32
Na ljestvici vodi Manchester City s 41 bodom, Liverpool je drugi sa 37, a Chelsea na trećem mjestu ima 36 bodova. Međutim, Redsi i Bluesi imaju i utakmicu manje.

U susretu 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio West Ham 2:0 produživši lošu seriju Čekićara.

Sve najznimljivije u londonskom derbiju se dogodilo u drugom dijelu.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Gabriela Martinellija, a 20 minuta kasnije West Ham je ostao s igračem manje nakon što je isključen Vladimir Coufal koji je pritom i skrivio i kazneni udarac.

Međutim, Alexandre Lacazette nije uspio svladati golmana s bijele točke, njegov udarac je Lukasz Fabianski sjajno obranio.

Ipak, u 87. minuti je Emile Smith Rowe potvrdio pobjedu Topnika. Za West Ham, koji je u zadnjih šest susreta u svim natjecanjima upisao samo jednu pobjedu, nije nastupio Nikola Vlašić.

Wolverhampton je na gostovanju pobijedio Brighton 1:0, a gol oduke zabio je Romain Saiss u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Crystal Palace i Southampton su odigrali 2:2. Domaćin je poveo, gosti su potom okrenuli rezultat s dva gola, da bi Crystal Palace uspio izjednačiti. Za domaćine su zabili Zaha (2) i Ayew (65), a za goste Ward-Prowse (32) i Broja (36).

Utakmica između Burnleyja i Watforda je otkazana svega nekoliko sati prije početka zbog izbijanja Covid-19 u redovima gostujućeg kluba.

To je treća utakmica koja je posljednjih dana odgođena u Premiershipu zbog koronavirusa, nakon ogleda Tottenham i Brightona, te Manchester Uniteda i Brentforda. Na Otoku strahuju kako će u idućim danima uslijediti nove odgode utakmica zbog širenja Omikron varijante koronavirusa.

Arsenal se probio na četvrto mjesto s 29 bodova, dok je West Ham sada peti s bodom manje.