Matea Jelić (67 kg, Marjan) i Kristina Tomić (49 kg, Osvit), a možda im se pridruži i Toni Kanaet (80 kg, Marjan), nastavit će tradiciju nastupa hrvatskih tekvondaša na Olimpijskim igrama.
Nakon pobjeda nad azijskom prvakinjom Uzbekistankom Tursunkulovom (10:8) i dvostrukom europskom prvakinjom Britankom Williams (34:32, zlatni bod) te uspjeha protiv trofejne Francuskinje Wiet Henan (8:7), Kninjanka Matea Jelić (67 kg) osigurala je nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Na završnom Grand Prix turniru u Moskvi, Matea je tijesno izgubila od bivše svjetske prvakinje Gbagbi (14:15) iz Obale Bjelokosti. Premda je izgubila u 2. kolu od Srpkinje Tijane Bogdanović, nastup u Tokiju osigurala je i Kristina Tomić (49 kg) kojoj je, zahvaljujući bodovnoj zalihi, za potvrdu olimpijske vize bila dovoljna i ona jedna pobjeda u 1. kolu protiv Turkinje Zelihe (22:14).
Na korak do istog uspjeha jest i jest i europski prvak Toni Kanaet koji je na posljednjem (šestom) mjestu koje donosi olimpijsku vizu. No, kod njega postoji jedan uvjet da Splićanin postane putnik za Tokio, a to je da mu korejski konkurent ne smije biti pobjednik Grand Slam serije.
Ne uspije li Kanaet zaraditi pravo nastupa u Tokiju kroz olimpijsku rang-listu ostat će mu, baš kao i drugom hrvatskome europskom prvaku Lovri Brečiću, prilika da se za takvo što izbori kroz olimpijski kvalifikacijski turnir, u proljeće 2020.
Ako ne računamo Dragana Jurilja i Miet Filipović, koji su nastupili na Olimpijskim igrama u Barceloni kada je taekwondo bio pokazni sport, prvi nastup pod hrvatskom zastavom imala je Nataša Vezmar, u Sydneyju 2000. koju smo vidjeli i četiri godine poslije u Ateni, baš kao i Sandru Šarić. No, prve, i dosad jedine, medalje stigle su iz Pekinga 2008. gdje su Sandra Šarić i Martina Zubčić osvojile broncu.
Medalja je stigla, jedna bronca, i iz Londona a nju je osvojila Lucija Zaninović dok njena sestra blizanka Ana u tome nije uspjela.
Obje seke nastupile su i na Olimpijskim igrama u Riju (2016.) no to je već bio zalazak njihovih karijera, a medalje se nije uspio domoći niti prvi hrvatski muški kvalificirani tekvondaš Filip Grgić. A i on je, godinu poslije, okončao karijeru i to sa samo 28 godina.
No, iz nepresušnog hrvatskog vrela talenata, i uz odličan rad hrvatskih trenera predvođenih izbornikom Tonijem Tomasom, stigli su neki novi šampioni i potencijalni osvajači olimpijskih medalja.