Međugorčanin Marin Čilić donio je Hrvatskoj novu 'salataru', čime je ponovno ujedinio Hrvate sa svih meridijana, a napose učinio ponosnim svoje Hercegovce i Međugorčane.
Hrvatska Davis Cup reprezentacija time je ispisala povijest i postala posljednja reprezentacija koja je osvojila natjecanje koje odlazi u povijest.
>> Pogledajte video: hrvatski tenisači pjevaju 'Nije u šoldima sve'
Odmah nakon što je lobom protiv Lucasa Pouillea potvrdio nadmoć u trodnevnom dvoboju, u Međugorju, mjestu Čilićeva i rođenja Ivana Dodiga, nastala je prava euforija. Međugorje je slavilo na svakom koraku. Na ulici bakljada…
Veliko slavlje
U restoranima i caffe barovima velika fešta… Nazdravljalo se i slavila pobjeda Čilića i Hrvatske. Za vrijeme meča padala je jaka kiša pa se meč uglavnom pratio u obiteljskim domovima i u caffe barovima, restoranima…
Najveći dio obitelji Marina Čilića otputovao je u Francusku kako bi ga pratio, kao i hrvatsku reprezentaciju. U Međugorju je, već po tradiciji, kao da ne želi poremetiti običaje, ostao Marinov otac Zdenko koji je meč pratio s prijateljima u restoranu “Pitoma drača”.
“Bravo, Marine”
Pratio je svaki potez sina Marina i čvrsto stiskao šake i navijao. “Bravo, Marine”, glasno ga je i radosno bodrio na malome ekranu te je bio siguran u sinovu pobjedu i osiguranje “salatare” Hrvatskoj već nakon prvih nervoznih gemova u prvome setu presudnog susreta.
>> Pogledajte galeriju slavlja hrvatskih tenisača
Uz Pitomu draču, u Međugorju se navijalo i slavilo u nekoliko restorana i kafića koji su bili posebno urešeni uoči jučerašnjeg dvoboja. Čilić je u svijet tenisa krenuo baš iz Međugorja, svjetski poznatog mjesta po ukazanju Gospe - Kraljice Mira. Danas je to mjesto molitve poznato i po tome što je tamo rođen teniski velikan Marin Čilić.
On je počeo trenirati tenis sa sedam godina, a upravo mu je upornost i prve korake utisnuo otac Zdenko. Inače, međugorsko naselje Krstine ima pet vrhunskih sportaša svjetskog glasa, a među njima su i ujedno kumovi Marin Čilić i Ivan Dodig.
Još su međugorske Krstine poznate po hrvatskom reprezentativcu u rukometu vrataru Marinu Šegi, poznatom bh. košarkašu Andriji Stipanoviću, visokom 209 centimetara, i Vladimiru Vasilju, vrataru koji je s legendarnim trenerom Ćirom Blaževićem osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u nogometu 1998. godine kada ih je upravo u polufinalu izbacila nogometna vrsta Francuske. Koliko su čudesni uspjesi sportaša Međugorja, pokazuje činjenica kako se radi o mjesnoj zajednici s 5000 žitelja i oko 1000 obitelji.
>> Pogledajte feštu u Lilleu
ponosna je sveta zemlja Hercegovina,moja Hrvatska