DOBILI NOVI ZELAND

Meksiko je 31. reprezentacija koja je osigurala Brazil

20.11.2013.
u 09:10
Meksiko je tako postao 31. reprezentacija koja je osigurala Brazil. Posljednjeg putnika dat će utakmica Urugvaja i Jordana, ali tu bi samo čudo moglo izbaciti južnoameričku momčad koja ima 5:0 iz prve utakmice.

Meksiko je i uzvratnoj utakmici dodatnih kvalifikacija bio bolji od Novog Zelanda. Kao gosti su pobijedili 4:2 te su s ukupnih 9:3 izborili Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Junak pobjede u uzvratu bio je Peralta koji je već nakon 33 minute igre kompletirao hat-trick. U 39. minuti Novi Zeland je imao priliku smanjiti rezultat, ali je Brockie promašio jedanaesterac. Ipak, u nastavku Novi Zeland je uspio zabiti dva gola, a strijelci su bili James i Fallon. Konačnih 4:2 postavio je Pena.

Izborili plasman na SP:

Europa: HRVATSKA, Belgija, Engleska, Italija, Rusija, Švicarska, BiH, Njemačka, Nizozemska, Španjolska, Francuska, Grčka, Portugal
Južna Amerika: Brazil, Argentina, Ekvador, Čile, Kolumbija
Srednja i Sjeverna Amerika: SAD, Kostarika, Honduras, Meksiko
Afrika: Obala Bjelokosti, Nigerija, Kamerun, Gana, Alžir
Azija: Australija, Japan, Iran, Južna Koreja