Bayern promašivao, a Modrić i Kovačić s Realom odnijeli pobjedu

Bayern - Real
25.04.2018.
u 22:44
Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real, dok je Kovačić ušao u 82. minuti

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Real je Münchenu pobijedio Bayern s 2:1 i otvorio si put prema novom finalu ovog natjecanja. Bayern nije odigrao loše, stvarao je prilike, ali je zakazao u realizaciji, dok su gosti u tome bili odlični i od četiri udarca u okvir, dva su završila u mreži.

Stoti gol Heynckesovih momčadi

Prvih 20-ak minuta igralo se 'tvrdo', nije bilo uzbuđenja, ali onda je u 28. Bayern poveo i stvari su se zakuhale. Bila je to sjajna akcija, James je uposlio Kimmicha koji se sjurio prema golu i zabio za vodstvo bavarske momčadi. Bio mu je to peti gol u sezoni, a uz to ima i 14 asistencija pa su tako po učinku ove sezone od njega bolji samo Muller i Lewandowski.

Bio je to ujedno stoti pogodak u Ligi prvaka koji je postigla neka momčad koju je vodio Jupp Heynckes.

Bayern je i nakon gola imao nekoliko dobrih prilika, ali Ribery, Müller i Hummels nisu bili precizni. A onda, kako to obično biva, slijedi kazna. Lopta je bila u kaznenom prostoru Bayerna, nekoliko igrača ju je promašilo, a ona je došla na nogu Marcelu koji lijepo puca i zabija za 1:1. Bio mu je to treći gol ove sezone u LP-u, što mu je najbolji učinak u ovom natjecanju u jednoj sezoni.

Nastavak susreta ponudio nam je sličnu priču, Bayern je nasrnuo na gol, ali nepreciznost i sjajne reakcije Navasa skupo su ih koštale.

Asensio - zlatna zamjena

A ne samo da nisu uspjeli zabiti, već su u 57. minuti primili gol i to nakon velike pogreške Rafinhe koji je poklonio loptu Realu, a Asensio zabio za 1:2. Igrač koji je ušao na poluvremenu tako je još jednom pokazao kako odlično reagira kad uđe s klupe. Posljednja tri gola u Ligi prvaka postigao je kao zamjena...

Real je tako došao do šeste uzastopne pobjede nad Bayernom i na pragu je da treći put zaredom uđe u finale ovog natjecanja. No, lekcija koju im je Juventus održao u četvrtfinalu dobra im je opomena da opuštanja nema ni kad pobijediš u gostima.