Nadal povećao prednost nad Đokovićem, napredak Dodiga i Čilića

04.11.2013.
u 10:24
Španjolac ima 1420 bodova prednosti i samo čudo bi ga moglo spriječiti da godinu ne završi na vrhu

Iako je ispao u polufinalu turnira u Parizu, Rafael Nadal povećao je prednost na ATP ljestvici u odnosu na Novaka Đokovića koji je slavio u Parizu. Razlog je taj što Nadal ne brani nikakve bodove s prošlogodišnjih turnira jer u ovo doba zbog ozljede nije nastupao.

Španjolac ima 1420 bodova prednosti i samo čudo bi ga moglo spriječiti da godinu ne završi na vrhu. Đoković bi trebao pobijediti sve mečeve na završnom Mastersu i u finalu Davisova kupa, a Nadal ne bi smio ostvariti više od jedne pobjede. Tada bi Srbin preuzeo vodstvo.

Što se naših tenisača tiče, Ivan Dodig najbolje je plasiran. Napredovao je za tri mjesta i sada je 33., a napredak  je ostvario i Marin Čilić koji se vratio nakon dopinške afere. Marin je s 41. došao na 37. mjesto.

Ivo Karlović je kao i pošli tjedan 75. igrač svijeta, Kristijan Mesaroš je pao dva mjesta i sada je 195. tenisač svijeta, dok je Antonio Veić pao 15 mjesta i sada se nalazi na 198. poziciji.