Ragbi

Nadi 10. uzastopni naslov prvaka

19.05.2012.
u 18:09
Zagreb je u drugoj utakmici finala, u Splitu, pao bez ispaljenoga metka, izgubio je s uvjerljivih 3:50.

Ragbijaši Nade i u drugoj su utakmici finala hrvatskog prvenstva pobijedili Zagreb (50:3) te tako došli do desetog uzastopnog naslova prvaka.

Slično kao i u prvoj utakmici, kada su izgubili s uvjerljivih 3:30, ragbijaši Zagreba i tijekom jučerašnjeg dvoboja pokazali su da još moraju mnogo napredovati žele li prekinuli dominaciju splitskoga kluba.

Doduše, zagrebaši su u prvom poluvremenu pružili vrlo solidan otpor. Čak su i poveli s 3:0 kaznenim udarcima Mijića, no loša igra u obrani i dva promašena kaznena udarca dovela su ih do zaostatka na kraju prvog poluvremena (3:12). U drugih 40 minuta igra Zagreba se potpuno raspala, što je Nada iskoristila i došla do uvjerljive pobjede 50:3. Uoči utakmice publika je pljeskom pozdravila osvajače prve Nadine titule, naslov jugoslavenskog prvaka osvojen je prije točno 50 godina.