Navijači Dinama bijesni: 'Sramota, sve ih treba kazniti!' Posebno su se obrušili na jednog igrača

Zagreb: GNK Dinamo i NK Osijek u 11. Kolu Prve HNL
27.10.2024.
u 18:54
Dinamo je ovime upisao svoj treći poraz u aktualnoj sezoni Hrvatske nogometne lige. Prvaci su trenutačno treći u poretku s bodom manje od drugoplasirane Rijeke i sedam manje od vodećeg Hajduka

U derbiju 11. kola Hrvatske nogometne lige Dinamo je upisao poraz od Osijeka. Na maksimirskom su stadionu gosti iznenadili aktualnog prvaka te slavili s 4:2 (2:1). Dinamo je dobro krenuo u utakmicu i pogotkom Marka Pjace poveo u 18. minuti. Osijek je međutim pokazao da se neće predati i zabio dva gola do kraja prvog dijela. Arnel Jakupović je pronašao mrežu u 22. minuti, a Roko Jurišić je okrenuo rezultat u 40. Idući je gol zabio Pjaca u 52. minuti, no egal je potrajao svega nekoliko minuta. Hernani je dvije minute kasnije zabio za 3:2, a konačnu presudu je plavima donio Jakupović iz jedanaesterca u 88. minuti.

Dakako negativna je bila reakcija navijača koji su se nadali da će prvaci, nakon uspjeha u Ligi prvaka, konačno započeti u pozitivan niz u HNL-u. Umjesto toga, Dinamovi rezultati padaju iz kola u kolo, a nakon remija protiv Istre, večerašnjim su porazom ostali bod iza Rijeke i čak sedam iza Hajduka. Ispod objave na Dinamovim stranicama ostavili su kritične komentare, a ovi su najpopularniji.

"Valjda će u Dinamu shvatit da pothitno moraju kupit golmana ovaj Nevistić je rupa nad rupama. Jedino mu frizura na mjestu", napisao je jedan od navijača, a drugi dodaje: "Nema predaje! Barem se šef iz prve ruke mogao uvjeriti da Mmaee i Hoxha nisu igrači za Dinamo, a i Špikića možemo slobodno poklonit bilo kome.Više minuta za Kačavendu, Stojkovića, Mbukua, Cordobu. 'Ajmo plavi, zadnji je voz za mobilizaciju!"

"Igramo taj neki 'svileni nogomet'. Čim je protivnik malo agresivniji i čvršći kreću problemi. Čak Osijek i nije neka agresivna ekipa. Ako želimo napredovati u sezoni taj segment prvo treba popraviti. Agresiju i trčanje kad smo u posjedu i pogotovo kada se branimo. Biti bliži i biti čvršći. Neki igrači ne mogu pratiti zahtjeve Dinama pa i taj dio treba riješiti. Puno se priča da imamo širok kadar i kvalitetu istog, al' nije to baš tak'... Što se i danas potvrdilo", smatra navijač zagrebačkog kluba.

UTAKMICE NEDJELJOM

Bayern se iživljavao na Dinamu, a onda dobio najgoru pljusku. Bavarci bi sve dali za jednu stvar

Bayern je specifičan klub kojem koliko smeta, toliko i paše nadimak FC Hollywood. Jer, uživa kad je u fokusu i dok drži devet od deset naslovnica Sport Bilda. I sve bi dao da globalno uživa slavu i status Reala. Bi li Real utrpao nekom devet (ili bi stao na pet?), a onda izgubio sljedeće dvije s "al pari" suparnicima? Ajde još što baš i nije nešto sportski. Nego što je provincijski...

"Sramotno! Previše golova primamo u HNL-u, a sve jer su u obrani zvjezdice tipa dugokosi Sergio Ramos za sirotinju! Glava u oblacima, sedam bodova zaostajati nakon deset kola je previše! Kazniti novčano svakoga tko je danas sudjelovao u ovoj sramoti", piše jedan, a drugi se nadovezuje: "Obrana je definitivno užasna, a Ramosa s Temua se treba što prije riješiti, ali realno, najveći krivac za ovaj rez je Martin Baturina. Najprije nije zabio zicer za 2:0 ,a onda je kod 2:2 izgubio loptu na centru i iz te kontre je dinamo primio gol. Sretno plavi dalje."

Dinamo je ovime pisao svoj treći poraz u aktualnoj sezoni Hrvatske nogometne lige. Prvaci su trenutačno treći u poretku s bodom manje od drugoplasirane Rijeke. Hajduk je s druge strane svladao Lokomotivu (2:1) te time došao na čak sedam bodova prednosti pred Dinamom. Osječani su se ovom pobjedom bodovno izjednačili s četvrtoplasiranim Varaždinom, a ovo je bila peta pobjeda u posljednjih šest ligaških utakmica.

VIDEO Što Dinamu treba za prolaz u nokaut fazu LP-a? Značajno su mu porasle šanse nakon Salzburga