Nezaustavljiva Serena osvojila svoj peti US Open

09.09.2013.
u 08:42
Serena se sad izjednačila s brojem titula na US Openu sa Steffi Graff

Serena Williams po peti put u karijeri osvojila je domaći Grand Slam. U finalu US Opena, reprizi prošlogodišnjeg, pobijedila je Viktoriju Azarenku sa 7:5, 6:7, 6:1 te tako zaradila 3,6 milijuna dolara, što je najveći nagradni fond u povijesti ženskih teniskih turnira.

Bjeloruskinja je imala priliku osvojiti prvi set, vodila sa 5:4, no Williams je uspjela preokrenuti unatoč problemima sa servisom. Napravila je break i uzela prvu dionicu. U drugom setu vodila je sa 4:1, no sada se Azarenka trgnula, vratila break i izjednačila na 1:1. U trećem setu Williams je zaigrala svoj tenis i \'pregazila\' protivnicu sa 6:1.

Serena se sad izjednačila s brojem titula na US Openu sa Steffi Graff te ukupno ima 17 Grand Slam titula, pet manje od Nijemice.