Istra i Varaždin sastali se u 2. kolu SuperSport HNL-a
Pula: Istra i Varaždin sastali se u 22. kolu HT Prve lige
22.07.2022.
u 21:55
Istra i Varaždin međusobnim su susretom otvorili drugo kolo SuperSport Prve hrvatske nogometne lige. Obje ekipe bile su u potrazi za prvom ovosezonskom pobjedom, a uspješniji su bili gosti iz Varaždina.

U dvoboju 2. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Varaždina svladali Istru 1961 s 2:1 (0:0).

Nogometaši Varaždina došli su u Puli do prve pobjede u novoj prvoligaškoj sezoni, dok je Istra sezonu započela s dva domaća poraza.

Varaždin je bio puno opasniji u prvom dijelu, ali nije uspio zatresti mrežu domaćina. Varaždin je u prvom dijelu uputio čak deset udaraca prema golu Istre, a Puljani niti jedan.

Najbliže je golu bio Herrera u 15. minuti, no njegov udarac je obranio vratar Majkić, koji je potom zaustavio i opasne udarce Brodića u 38.i 42. minuti.

Silne propuštene prilike iz prvog dijela Varaždincima su se osvetila u 70. minuti kada je domaćin poveo iz praktički prve prilike. Žgomba je tukao iz velike daljine, vratar Zelenika odbio, a na loptu natrčava Luka Marin i donosi vodstvo Istri.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Fran Brodić nakon preciznog dodavanja Stanića, da bi u 83. minuti uslijedio potpuni preokret. Vratar Majkić je srušio Posaveca, nakon pregkleda VAR-a dosuđen je penal, a s bijele točke je precizan Igor Postonjski.