Penn promašio tricu za pobjedu

12.10.2003.
u 00:00
Cibona je u Beogradu igrala u daleko boljim uvjetima nego dosad

Bivši cibos Reggie Freeman je kod 87:85 za Crvenu zvezdu, devet sekundi do svršetka promašio oba slobodna bacanja i Cibona je imala veliku prigodu slaviti u Beogradu. Posljednji napad i devet sekundi za pobjedu. Dogovor je bio da se pokuša doći do zicera, no Kus je iz skoka otvorio šut za tricu Scoonieju Pennu, ali je lopta završila na obruču, kao i Cibonina nada za trijumf u krcatom Pioniru. Iako nisu briljirali, Cibonini košarkaši odigrali su u Beogradu hrabru utakmicu. Čak je i ugođaj u Pioniru - zanemarimo li nekoliko upaljača, kovanica, jedan kamen na parketu te paljenje hrvatske zastave u gledalištu - bio nemjerljivo bolji nego na prošlim gostovanjima.

Ipak, vukovi su izgubili jer su imali dva loša razdobolja. Početak i kraj, prvu i zadnju četvrtinu, a tada obično u košarci ne možete do pobjede. Nekako previše mirno, ali prije svega nepovezano Cibona je otvorila derbi Goodyear lige. Scoonie Penn opet je izgorio, čak je u nekim dijelovima igrao neku svoju privatnu utakmicu. Sve je rezultiralo s prednosti Zvezde od 19:8 u devetoj minuti. Cibona se stabilizirala preuzimanjem organizacije igre Davora Kusa i hrabrom Mamićevom dionicom. Sve to iskoristio je Dražen Anzulović te potpuno raspametio domaćina postavom s petoricom vanjskih igrača, da bi konačno na veliki odmor otišao s prednosti postavivši zonsku obranu u završnici druge četvrtine. Anzulović je, međutim, za konačnu pobjedu trebao pobjednika. I kad se činilo da je početkom nastvaka Scoonie Penn pronašao igru, kad je Rimac povezao niz i kad je Cibona odlutala na 51:42 u 25. minuti, opet je sve prosuto. Penn je zaboravio u obrani na Jeretina, koji je dostigao Cibonu, da bi konačno trasirao put za slavlje domaćih Milan Dozet ubacivši 14 koševa u zadnjoj četvrtini, od čega devet u nizu za vodstvo od 76:70 u 35. minuti. Niz slobodnih bacanja doveo je Cibonu opet u priliku, ali je Penn promašio pobjedu s istekom vremena.

Bivši cibos Reggie Freeman je kod 87:85 za Crvenu zvezdu, devet sekundi do svrš