AJAXU NIZOZEMSKI DERBI

Perišić zabio i asistirao u teškom porazu Wolfsburga; City osvojio Liga kup

02.03.2014.
u 17:36
Wolfsburg je u 23. kolu Bundeslige izgubio na gostovanju kod Hoffenheima 2:6, a jedina svijetla točka gostujuće momčadi bio je hrvatski reprezetativac Ivan Perišić koji je prvo asistirao, a onda i zabio.

Domaćini su poveli preko Firmina u 4. minuti. U 15. minuti Perišić je proigrao Dosta koji zabija za 1:1. Ipak, do poluvremena 'vukovi' su primili još tri gola (Sule 37', Modeste 39',43'), pa je Hoffenheim na odmor otišao sa 4:1.

U 76. minuti De Bruyne je lijepo proigrao Perišića, a hrvatski reprezentativac precizno je pogodio uz desnu vratnicu za 2:4. Do kraja utakmice Hoffenheim je preko Salihovića i Schipplocka zabio još dva gola za uvjerljivih 6:2.

Hoffenheim je deseti sa 29 bodova, dok je Wolfsburg peti sa 39 bodova.

Perišić je igrao do 84. minute, dok je Ivica Olić u igru ušao u 80. minuti.

City osvojio Liga kup

Nogometaši Manchester Cityja su na Wembleyu u finalu pobijedili Sunderland 3:1 i tako osvojili Liga kup.

Za Sunderland nije moglo bolje početi jer su poveli u 10. minuti golom Borinija. Rezultat se nije mijenjao do 55. minute, a onda su 'građani' u dvije minute zabili dva gola i okrenuli rezultat. Strijelci su bili Toure i Nasri.

Pobjedu i prvi trofej Cityja u sezoni u 90. minuti golom je potvrdio Navas.

Ajaxu nizozemski derbi

Ajax je u derbiju 26. kola nizozemskog prvenstva pobijedio u Rotterdamu Feyenoord 2:1. Domaćini su poveli preko Pellea u 30. minuti, međutim gosti su golovima Sigthorssona u 45. te Veltmana u 72. minuti okrenuli rezultat i uzeli tri boda. Kopljanici su vodeća momčad Eredivisie sa 57 bodova, osam više od Twentea i Vitessea. Feyenoord je četvrti sa 45 bodova.