HSV - WOLSFBURG 1:1

Petrić: Razočarani smo ishodom utakmice

29.01.2010.
u 22:41
Nogometaši HSV-a i Wolfsburga podijelili su bodove odigravši na Nordbank Areni 1:1 u prvoj utakmici 20. kola njemačke Bundeslige.

Žaliti može gostujući sastav aktualnih prvaka budući da je do druge minute sudačke nadoknade utakmice imao sva tri boda u džepu, no nikako nezasluženo jedan je domaćinu donio krasnim slobodnim udarcem Piotr Trochowski koji je u igru ušao 15-ak minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Sve do tada HSV je djelovao sigurnije pred svojim navijačima. Statistički gledano, Hamburžani su imali 20 udaraca u suparnička vrata, deset izvedenih kornera i gotovo 70-postotni posjed lopte. Wolfsbug, koji je ovom utakmicom prekinuo niz od dva uzastopna poraza, na cijeloj utakmici nije izveo udarac iz kuta, a priprijetio je golu domaćina u devet navrata.

Ipak, branitelji naslova bili su ti koji su prvi imali razloga za sreću. Najvažnije iz prvoga dijela dogodilo se u 34. minuti utakmice kada je loptu s centra od Sasche Riethera primio Edin Džeku na rubu kaznenog prostora. Desnom nogom ju je smirio, a lijevom s vrha šesnaesterca naciljao u donji desni vratarev kut za svoj deveti ovosezonski pogodak.

Napadač Hamburga i hrvatske nogometne reprezentacije Mladen Petrić odigrao je cijeli susret za domaćina, a u nekoliko navrata i opasno priprijetio Lenzovim vratima. Ruud van Nistelrooy nije debitirao.

Edin Džeko odigrao je cijeli susret za Wolfsburg, a Zvjezdan Misimović uvodne 84 minute.

Mladen Petrić, hrvatski napadač hamburške bundesligaške momčadi koja je u 20. kolu njemačkog prvenstva odigrala 1-1 protiv Wolfsburga osvrnuo se na 90 minuta susreta na Nordbank Areni...

- Vrlo smo sretnim zasluženim izjednačenjem u posljednjim trenucima utakmica, no ujedno i razočarani.

- Uz toliko prilika koje smo imali na utakmici ne možemo biti zadovoljni konačnim rezultatom. Remi ima gorčinu i zbog toga što smo ponovno ispustili bodove i ponovno si otežali put ka vrhu ljestvice - kazao je Petrić nakon susreta.

HSV nakon 20 odigranih utakmica zauzima peto mjesto ljestvice s 35 osvojenih bodova. Bundesligaški lider Bayer uz utakmicu manje sakupio je šest bodova više.