Petrić zabio dva gola Norwichu i poslao poruku izborniku Štimcu

Mladen Petrić (1)
18.08.2012.
u 18:03
Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zabio je gol u pobjedi 3:0 Borussije Dortmund protiv Oberneulanda u 1. kolu njemačkog kupa

Mladen Petrić postigao je dva pogotka u pobjedi Fulhama 5:0 protiv Norwicha u 1. kolu Engleske lige. Prvo je u 41. zabio za 2:0, a potom i za 3:0 u 54. Petrić je bio i asistent kod četvrtog pogotka, a u 67. minuti trener Martin Jol izvadio ga je iz igre. Naravno, naš je nogometaš dobio veliki pljesak navijača Fulhama. Petrić je dvama pogocima poslao i jasnu poruku izborniku Igoru Štimcu, koji ga je izostavio s popisa za utakmicu protiv Švicarske.

- Kod kuće smo pobijedili u jednoj spektakularnoj utakmici, kako za nas, tako i za gledatelje. Odlično smo se branili, oni su imali samo jednu, dvije prilike, a u napadu smo postigli pet pogodaka i pokazali da smo odlični u ofenzivnoj igri. Bio je ovo odličan debi za mene, super se osjećam - rekao je Petrić.

Nogometaši Liverpoola doživjeli su nokaut na startu prvenstva, u gostima kod WBA izgubili su sa 0:3. Treći gol za WBA zabio je Romel Lukaku, belgijski napadač koji će uskoro prijetiti i obrani hrvatske reprezentacije. Liverpool je od 58. minute bio s igračem manje, a WBA je mogao slaviti i uvjerljivije da Long nije promašio jedanaesterac.

Engleska, 1. kolo: Fulham - Norwich 5:0, Arsenal - Sunderland 0:0, West Bromwich Albion - Liverpool 3:0, QPR - Swansea 0:5, Reading - Stoke City 1:1, West Ham - Aston Villa 1:0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zabio je gol u pobjedi 3:0 Borussije Dortmund protiv Oberneulanda u 1. kolu njemačkog kupa. Zabio je u 68. minuti za konačnih 3:0, a u igri je proveo svih 90 minuta.

Najveće iznenađenje 1. kola njemačkog kupa napravio je četvrtoligaš Berliner Ankara 07, koji je na svom travnjaku s 4:0 deklasirao Hoffenheim. Zanimljivo, momčad Berlinera uglavnom je sačinjena od turskih doseljenika.

Bayer Leverkusen lakoćom je s 4:0 pobijedio Jenu, dok je Stuttgart bio još uvjerljiviji protiv Finkenkruga (5:0).

Njemački kup, 1. kolo: Oberneuland - Borussia Dortmund 0:3, Jena - Bayer Leverkusen 0:4, Berliner Ankara 07 - Hoffenheim 4:0, Unterhaching - Köln 1:2, Falkensee-Finkenkrug - Stuttgart 0:5, Victoria Hamburg - Freiburg 1:2.