NIZOZEMSKI DERBI

Podjela bodova Feyenoorda i Ajaxa

31.01.2010.
u 14:48
U ranom nedjeljnom terminu nogometaši Feyenoorda i Ajaxa odigrali su derbi-utakmicu 20. kola nizozemske Eredivisije. Pobjednika nije bilo, završilo je 1:1.

Pravedan je to ishod nakon devedeset minuta igre dva kluba čiji navijači međusobno tvore jedan od najvećih rivaliteta u europskom nogometu.

Feyenoord je ima ukupno 14 udaraca prema suparničkim vratima, Ajax jedan manje, a po šest puta su udarci na obje strane bili upućeni u okvir vratiju.

Poveli su gosti preko srpskog nogometaša Marko Pantelića u 25. minuti, kada je iz neposredne blizine u mrežu proslijedio ubačaj s desne strane. Izjednačenje se dogodilo u 76. minuti, kome je uvelike kumovala obrana Ajaxa koja je pogriješila pri nabačenoj lopti. Sve je iskoristio Wijnaldum izjednačivši i postavivši konačnih 1-1.