Pogledajte kako su ljuti protivnici Messi i Higuain ponizili Venezuelu

23.03.2013.
u 14:25
Liverpoolov Suarez bio je strijelac za svoj Urugvaj, a Atleticov Falcao za Kolumbiju

U noći s petka na subotu igrano su kvalifikacijske utakmice za SP i u južnoameričkoj te sjeverno i centralno američkoj skupini. Argentina je kod kuće pobijedila Venezuelu 3:0 i to u režiji igrača najvećih španjolskih klubova, Reala i Barecelone.

Za 1:0 strijelac je bio Gonzalo Higuain u 29. minuti. Dodao mu je Messi, a Realov napadač izbjegao je zaleđe i neometan zabio.
Strijelac za 2:0 bio je Barcelonin čarobnjak iz jedanaesterca koji je dosuđen u prilično sumnjivim okolnostima. Messi je gurnut u kaznenom prostoru, a Argentina je navodno igrala rukom...

Leo je opalio s bijele točke i nepogrešivo poslao loptu u lijeve rašlje u 45. minuti. Konačan rezultat postavio je Higuain i to opet na asistenciju Higuaina, a pogodak je vrlo sličan onom prvom.

U drugim susretima  Peru je pogotkom Farfana u 87. minuti slavio sa 1:0, a Kolumbija je sa 5:0 svladala Boliviju (Torres 20', Valdez 49', Guiterrez (62'), Falcao (86'), Armero (90+3'). Urugvaj i Paragvaj odigrali su 1:1 (Suarez 82'/Benitez 86').

Poredak: 1: Argentina 23, 2. Kolumbija 19 (-1), 3. Ekvador 17 (-1), 4. Urugvaj 13, 5. Venezuela 12, 6. Čile 12, 7. Peru 11, 8. Bolivija 8, 9. Paragvaj 8.

U Sjevernoj Americi SAD upisao je također minimalnu pobjedu protiv Kostarike, a strijelac je bio Dempsey u 16. minuti.

Poredak: 1. Honduras 4, 2. SAD 3, 3. Panama 2, 4. Meksiko 2, 5. Jamajka 2, 6. Kostarika 1.