NLB LIGA

Poraz Cedevite u Beogradu, pobjeda Zagreba

30.01.2010.
u 21:29
Košarkaši Cedevite izgubili su na gostovanju u Beogradu kod Crvene Zvezde 63:83 u 19. kolu NLB lige, a ključna za poraz bila je treća četvrtina.

Utakmica je bila vrlo izjednačena sve do treće četvrtine, iako je Zvezda imala konstantnu prednost, a na poluvrijeme su Beograđani otišli s prednošću od sedam razlike (42:35).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su košarkaši Cedevite zabili samo 12 poena, a domaćini su otišli na nedostižnih plus 18 (65:47). Do kraja su tu prednost uspjeli i povećati (83:63).

Taylor Michael predvodio je zvezdaše sa 21 poenom, Keselj je dodao 18, a Stević 17. Andrija Žižić za Cedevitu je ubacio 18 poena.

Znatno uspješniji bio je drugi hrvatski predstavnik u NLB ligi, Zagreb. Oni su u Trnskom pobijedili Radnicki sa 87.80.

Do pobjede ih je vodio Zorić sa 20 poena, Simon je ubacio 13, Krstić i Mulaomerović 11.