GRČKI DERBI

Pranjić zabio u razbijanju Olympiakosa, a na kraju sa suigračima bježao u svlačionicu

02.03.2014.
u 20:29
Vatreno je bilo u završnici utakmice kada su ljudi s klupe Panathinaikosa otrčali u tunel te pozvali igrače da krenu za njima. Igrači su ipak odlučili odigrati utakmicu do kraja, ali kada su čuli posljednji zvižduk u punom su sprintu otrčali u svlačionicu.

Nogometaši Olympiakosa do 27. kola i velikog derbija u Pireju protiv Panathinaikosa u prvenstvu su imali 24 pobjede i dva remija. Ovog tjedna u prvoj utakmici Lige prvaka u Pireju je pao i Manchester United sa 2:0. Ali ne i veliki rival. Naime, Panathinaikos je odigrao odličnu utakmicu te pobijedio sa visokih 3:0.

A put do pobjede gostima je golom u 45. minuti otvorio hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić. Na 2:0 je u 68. minuti povisio Berg.

U 82. minuti je Olympiakos dobio priliku s bijele točke, međutim Dominguez je promašio.

Točku na i uvjerljive pobjede PAO-a stavio je Abeid u 89. minuti.

Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld odigrali su cijelu utakmicu, dok je Mladen Petrić ušao u 77. minuti.

Inače, atmosfera je, kao i inače na utakmicama u Grčkoj, bila vatrena, pa je u jednom trenutku gostujući trener pogođen nekim predmetom u glavu, a dok mu se ukazivala pomoć, policija ga je morala štitovi.

Vatreno je bilo i u završnici utakmice kada su ljudi s klupe Panathinaikosa otrčali u tunel te pozvali igrače da krenu za njima. Igrači su ipak odlučili odigrati utakmicu do kraja, ali kada su čuli posljednji zvižduk u punom su sprintu otrčali u svlačionicu.

Olympiakos je prvi sa 74 boda, dok je Panathinaikos na četvrtom mjestu sa 50 bodova.

Olaitan se srušio na travnjaku

Igrač Olympiakosa Michael Olaitan sredinom prvog poluvremena se srušio na travnjaku. Liječnici su odmah reagirali te je hitno prevezen u bolnicu. Prema posljednjim informacijama Nigerijac se osjeća dobro