Dinamo - Rijeka
21.02.2016.
u 18:56
Dinamo je tako 13 kola prije kraja pobjegao na pet bodova i teško da će Mamićeva momčad ispustiti ovu prednost

Dinamo je u derbiju 23. kola domaće nogometne lige na Maksimiru svladao Rijeku s 3:0 i tako napravio veliki korak prema 18. naslovu prvaka i 11. zaredom. Modri su sada na pet bodova prednosti ispred družine Matjaža Keka.

Rijeka je ponovo odigrala blijedu utakmicu na Maksimiru pa je tako Kek upisao i peti poraz u posljednjih šest prvenstvenih gostovanja. Samo je jednom završilo 0:0, dok u preostalih pet susreta ima-razliku 0:15. O igri Rijeke najbolje govori podatak da je u 86. minuti uputila prvi šut prema golu. Zanimljivo, Riječanima je to tek prvi poraz u prvenstvu.

Na Maksimiru se danas skupilo 10.000 ljudi, dobro je popunjen jug budući da je Armada došla u velikom broju. A na terenu je od prve minute kod Dinama krenuo Šovšić, dok je Kek stavio Bradarića na braniča.

Rijeka je postavila čvrsti blok i pokušavala prijetiti iz kontri i prekida. Dinamo je bio opasniji, prvo je Hodžić u osmoj minuti tukao preko gola da bi Sigali u 24. minuti nakon kornera pogodio vratnicu. U momčadi Rijeke je nekoliko puta pokušao probiti Tomasov, no obrana Dinama danas je bila sigurna, a posebno se istaknuo Schildenfeld.

No, u 64. minuti popustio je riječi blok. Kapetan Dinama Antolić odlično je povukao loptu i sjajno uposlio Soudanija koji je izbio sam na Vargića i mirno pogodio za 1:0.  Drugi pogodak Dinamo zabio je još jedan stranac, Sigali koji je u 83. minuti lijepo pogodio nakon ubačaja Ćorića koji je ušao u drugom poluvremenu. Konačni rezultat postavio je Soudani koji je u sudačkoj nadoknadi iskoristio pogrešku vratara Rijeke, presjekao loptu i zabio za uvjerljivu pobjedu modrih.

Dinamo je tako 13 kola prije kraja pobjegao na pet bodova i teško da će Mamićeva momčad ispustiti ovu prednost. Rijeka je ove sezone najavljivala da će napasti naslov, no čini se da će morati pričekati da modre skine s trona.