Dinamo nakon preokreta slavio u Koprivnici

Slaven Belupo - GNK Dinamo
20.11.2015.
u 19:50
Dinamo je u prvoj utakmici 17. kola HNL-a u Koprivnici svladao Slaven Belupo sa 2:1.

Dinamo je u prvoj utakmici 17. kola HNL-a u Koprivnici svladao Slaven Belupo sa 2:1. Momčad Zorana Mamića do devete je pobjede stigla nakon preokreta.

Dinamo je u prvom poluvremenu bio puno bolji, no Slaven je poveo u 39. minuti i to iz prvog udarca. Gostujuća obrana zaboravila je na Delića koji je matirao Eduarda.

Dinamo je do kraja poluvremena uspio izjednačiti i to nakon grube pogreške domaćeg vratara Rozmana. Pjaca je iščeprkao jednu loptu, a Pivarić ubacio u pet metara. Vratar Slavena je to pokušao uhvatiti, no lopta mu je ispala iz ruku, a najbolje se snašao Taravel koji je u padu škaricama pogodio praznu mrežu.

Pogodak za preokret i pobjedu zabio je Henriquez koji je u 55. minuti iz blizine matirao nemoćnog Rozmana.

Dinamo je upisao tri boda, no za šok se pobrinula Uefa koja je Arijana Ademija kaznila s četiri godine suspenzije zbog uzimanja dopinga.