Rukomet (1)
08.08.2012.
u 22:40
Rukometaši Hrvatske plasirali su se u svoj četvrti polufinale na četvrtim Olimpijskim igrama.

Na dvjema Igrama osvojili smo zlatnu medalju, možemo li i treću vidjet ćemo nakon polufinalnog sraza sa Francuzima. A u polufinale smo ušli teško, preteško. Čupić je zabio osam, Duvnjak četiri, a Buntić tri gola.

Pobijedili smo Tunis sa 25:23,  ali nakon velike, velike borbe. Uspjeli su Tunižani nametnuti svoj grubi stil, nisu birali sredstva kako zaustaviti naše igrače u napadu. Znali bi naši u jednom napadu dobiti po dva, tri udarca. Nepotrebno smo prihvatili tu igru umjesto da se smirimo. Pokušali smo s njima juriti u prvom poluvremenu, ali nije išlo. Radili smo pogreške koje su Tunižani pretvarali u pogotke.

Izuzetno gruba igra dovela je Tunižane do isključenja Heykela Megannema koji je u 25. minuti šakom po licu udario Ivana Čupića. U prvom poluvremenu baš ništa nije valjalo. Igor Vori nije se sastao s loptom, Marko Kopljar bio je za ne prepoznati u napadu. Valjda se čuva za Francuze.

Mirko Alilović bio je nemoćan jer su Tunižani stalno izlazili sami pred njega. Imao je tek dvije obrane, dok je Helal skupio sedam.

U drugom smo se poluvremenu smirili i iz minute u minutu gradili prednost. Već na sredini drugog dijela imali smo šest pogodaka viška (21:15).

Sada više nismo prihvaćali tučnjavu, izbjegavali smo duele i jednostavno smo postali prebrzi za već umorne Tunižane. Malo nam je nereda radio Jallouz šutevima s devet metara, nažalost pored dvometraša Kopljara.

Golužin džoker ovoga puta bio je Denis Buntić koji je postigao nekoliko lakih pogodaka i rasteretio ostale naše pucače koji su se dosta mučili.

– Bila je to teška utakmica, treba čestitati Tunisu na borbenosti, ali gledali smo stvari koje bi trebali iz rukometa izbaciti – čupali su nas za ruku, gađali nas koljenom u glavu. Bez obzira na to, pobijedili smo. Još je utakmica bila kasno, cijeli smo dan čekali – kazao je Igor Vori neposredno nakon utakmice za HRT.

Francuska čeka na putu do finala. Ima li neraščišćenih računa?

– Ni s kim nemamo rješavati nikakve račune. Ne bojimo se nikog, svjesni smo svoje kvalitete... Najteže smo prošli, u polufinalu smo i napravili smo veliki uspjeh. Samo se trebamo dobro odmoriti – dodao je Vori.

Prljava igra karakterizira Tunis.

– Tunižani su specifični po tome, hoće ti glavu skinuti. Dobro je da smo se u drugom dijelu pribrali. Bit će razgovora, treba se spremiti za polufinale. Budemo li ovako išli jedan na jedan, Francuzi će nas istući kao majmune. Prvi put nismo favoriti, možda će nam to odgovarati – dodao je Drago Vuković.

Hrvatska - Tunis 25:23

Hrvatska: Losert, Balić, Duvnjak, Lacković, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vuković, Buntić, Alilović, Štrlek, Čupić, Ninčević

Tunis: Hedoui, Toumi, Gharbi, Tej, Touati, Hmam, Bannour, Alouini, Maggaiz, Helal, Jallouz, Magannem, Ayed, Boughamni

Šveđani sanjaju zlato, Mađari nakon dva produžetka izbacili Islanđane

Sve prognoze nakon četvrtfinalnih susreta na rukometnom turniru pale su u vodu. U jednom polufinalu igrat će potpuno neočekivano Mađarska i Švedska. Francuska se pak provukla zahvaljujući ogromnoj sreći. Za medalje se tako neće boriti Danska, aktualni europski prvak, te Island, koji je prije četiri godine igrao finale u Pekingu. Mađarska je pobijedila Island sa 34:33 tek nakon dva produžetka. Nakon što su Mađari vodili s pet razlike (17:12), Island je sve preokrenuo i imao neviđenu priliku da pobijedi. Imao je 27:26 i sedmerac 12 sekundi prije kraja. Snori Guidjansson je promašio, a Mađari su preko Lekaija postigli pogodak za produžetke.

U dodatnih dvadeset minuta Mađarska zahvaljujući Fazekasu (22 obrane) i Nagyu (devet pogodaka) ide u polufinale. Mađarima olimpijski turniri očigledno odgovaraju – do sada su već triput bili četvrti, a posljednju medalju osvojili su na Svjetskom prvenstvu 1986. godine. Francuska je izbacila Španjolsku pogotkom Accambraya u posljednjoj sekundi. Karabatićev udarac Šterbik je obranio, ali se lopta sretno odbila do francuskog igrača koji je postigao pogodak za polufinale. Inače, igralo se tvrdo cijelu utakmicu u kojoj su malo vodili Španjolci, a malo Francuzi. Švedska je bila bolja od Danske (24:22).

Šveđani se nadaju da bi ova generacija konačno mogla osvojiti zlato, jedinu medalju koja im nedostaje.

Tijek susreta:

59' - Kraj! Počasni gol zabija Kamel Alouini, završilo je 25:23. Čestitamo!

59' - Timeout za Golužine dečke

58' - Lakše se diše, Domagoj Duvnjak zabija za 25:22. Još dvije minute...

57' - Opet Tunis zabija, opasno su se približili. Kamel Alouini doveo ih je na 24:22

55' - Dva gola Tunisa, smanjili su na tri razlike. Prvo Anouar Ayed, a onda i Amine Bannour za 24:21.

54' - Zlatko Horvat lijepim lobom vara vratara sa sedam metara. Kazneni udarac ishodio je Blaženko Lacković. Rezultat 24:19

53' - Time-out im se isplatio, Amine Bannour zabija za 23:19.

52' - Kopljar odlično proigrava Ivana Balića, kauboji su opet na pet razlike 23:18. Tunis uzima timeout

52' - Duvnjaka su poslali na dvije minute na klupu

46' - Igra se gol za gol, prvo Čupić nakon ubačaja Duvnjaka, zatim, pogađate... Wael Jallouz. 22:18

44'
Opet Jallout zabija za 21:17

43' - Wael Jallouz smanjuje na tri razlike, a zatim Buntić i Čupić odvode na plus pet! Rezultat je 21:16

41' - Bannour smanjuje razliku, a Duvnjak je nakon ubačaja Buntića vratio na 19:15.

40' - Blaženko Lacković, prvi gol i to za prva četiri razlike, 18:14

38'
- To je to, opet smo na tri razlike, pogađa Štrlek nakon brze kontre za 17:14.

38'
- Smanjuju Tunižani, rezultat je 16:14, zabio je Wael Jallouz.

38' - Denis Buntić zabija za tri razlike 16:13. Napokon!

34' - Čupić odvodi na dva razlike 15:13.

33' - Čupić zabija za 14:13. Vodimo!!!

31' - Vraća Alouini pa Denis Buntić na 13:13

31' - Vori zabija sa šest metara za 12:12

31' - Alilović počinje na vratima, u prvom dijelu imao je tek dvije (?!) obrane.

Počelo je drugo poluvrijeme.

(Prvo poluvrijeme)

30' - I tko će ako ne Čupić! Smanjuje na 11:12 s kojim dečki odlaze na odmor. Izgleda napornije nego što smo očekivali.

29' - Kamel Alouini zabija za nova dva razlike - 10:12

28'
- Wissem Hmam zabija s devet metara za 10:11

26' - Sjajno! Duvnjak je ubacio, a Manuel Štrlek zabio s lijevog krila za novo izjednačenje 10:10

25' - Čupić pogađa s desnog krila za 9:10

25'
- Isključen je Heykel Megannem. Čak su mu dva suca istovremeno pokazala dva crvena kartona.

24' - Nije dobro, sa šest metara gol postiže Issam Tej, Tunis odlazi na 8:10

22'
- Opet su u prednosti, sa sedam metara zabija Aymen Toumi za 8:9

20' - Ivan Čupić ne dopušta da se odvoje, poravnava na 8:8

19' - I opet preuzimaju vodstvo, zabija Issam Tej za 7:8.

18' - Vraćaju se, dakako, Tunižani, trenutačno je 7:7. Strijelac Toumi

16'
- Ivano Balić postiže svoj prvi gol za 6:6, prvo vodstvo imamo nakon brze kontre Duvnjaka i Čupića za 7:6.

15' - Ne daju se Tunižani, Oussama Boughanmi vraća prednost 5:6

13' - Štrlek i Duvnjak vraćaju na 5:5

11' - Raspoloženi Wissem Hmam postiže za dva razlike na 3:5

10' - Smanjio je Zlatko Horvat na 3:4 s linije sedam metara, Tej je poslan na hlađenje dvije minute.

9' - Krenulo je loše. Tunis vodi 4:1, zabio je Selim Hedoui

6' - Isključenje Hmam.

5' - Vodi Tunis, za 2:3 zabija Toumi.

4'
- Hmam vraća na 2:2

3' - Lackoviću brane udarac sa 9 metara

2'
- Tej zabija s lijeve strane za 1:1

1' - Kopljar krade loptu, Lacković zabija za 1:1