REAKCIJE PORTALA

KATAR 2022 - Dodjela medalja reprezentativcima koji su osvojili broncu na Svjetskom prvenstvu
KATAR 2022 - Susret Hrvatske i Maroka u borbi za broncu Svjetskog prvenstva
KATAR 2022 - Zlatko Dalić na terenu prije početka utakmice Hrvatske i Maroka
KATAR 2022 - Konferencija za medije Hrvatske nogometne reprezentacije
Zagreb: Nakon pet sati vožnje kroz grad Vatreni konačno stigli na Trg bana Josipa Jelačiča
Godišnjica dočeka Vatrenih nakon osvajanja srebrne medalje na SP-u u Rusiji
18.12.2022.
u 10:28
Zlatko Dalić je u svoj trenerski CV dodao još jedan veličanstveni uspjeh, tijekom svog mandata na klupi vatrenih osvojio srebro i broncu na svjetskim smotrama

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je novi maestralni uspjeh osvajanjem svjetske bronce za koju smatraju kako je zlatnog sjaja. Vatreni su porazili Maroko u ogledu za treće mjesto rezultatom 2:1 i tako osvojili treće odličje za Hrvatsku od naše samostalnosti, što je zbilja fantastičan uspjeh. Joško Gvardiol i Mislav Oršić su sjajnim pogocima donijeli Zlatku Daliću drugu medalju u njegovom mandatu, ostaje nam i pokušaj osvajanja final four Lige nacije.

- Osvojili smo brončanu medalju zlatnog sjaja. Ovo je kao da smo večeras osvojili zlato. Ovo je medalja za hrvatski narod - izjavio je nakon susreta presretni Zlatko Dalić, a njegovu izjavu prenose mediji diljem Europe i svijeta.

Rečenicu vezanu za brončanu medalju koja sjaji kao zlato, fraza je koja se koristi od 1998. godine i Francuske, a prenijeli su je ugledni portali BBC, Guardian, Marca i mnogobrojni drugi portali na Twitteru.

Podsjetimo, izbornik Dalić je nakon ispadanja od Argentine izjavio na službenoj pressici kako planira ostati do završetka europskog prvenstva u Njemačkoj 2024. godine.