EUROLIGA

Real dobio PAO u Ateni, Planinić i Kasun solidni

17.12.2009.
u 22:11
Košarkaši Real Madrida u Ateni su pobijedili aktualnoga europskog prvaka Panathinaikosa 76-67 u dvoboju osmog kola D skupine Eurolige, nanijevši Grcima drugi euroligaški poraz ove sezone.

U trećem kolu Grci su u Madridu izgubili 80-70 također od moćne španjolske momčadi. Oba su sastava trenutačno na omjeru 6-2. Vodi Real zbog boljega međusobnog omjera.

Dominirali su Madriđani cijelim dvobojem. Već su prvu četvrtinu dobili 22-8, na poluvremenu su imali 12, a nakon treće četvrtine čak 18 koševa (63-45) prednosti. Za Grke je još dobro završilo.

Gostujuća momčad Ettorea Messine ponovno je bila ujednačena kvalitativnim učincima igrača. Louis Bullock ubacio je najviše (15) koševa, a Jose Garbajosa je dodao 13 uz pet skokova. Dvoznamenkasti su još bili i Rimantas Kaukenas (12), Novica Veličković (11) i Pablo Prigioni (11).

Kod domaćih, za koje nije igrao Šarunas Jasikevičius, najbolji je bio Drew Nicholas s 12 koševa i pet asistencija. Šutirao je, međutim, iz igre slabih 3-10 (2-7 trice).

CSKA je na svom parketu u dvoboju C skupine do šeste pobjede došao pobijedivši Maccabi 77-72. Mladi centar Saša Kaun bio je najbolji u ruskim redovima s 21 košem i pet skokova, dok su po 13 ubacili Ramunas Šiškauskas, Trajan Langdon i Zoran Planinić. Hrvatski je reprezentativac koš-učinku dodao tri skoka, četiri asistencije i tri osvojene lopte. Šutirao je 3-8 za dva i 2-5 za tri poena.

Po imenima zastrušujuća momčad turskog prvaka Efes Pilsena izgubila je i petu utakmicu. U Istanbulu su od Turaka bolji bili košarkaši Malage (79-77) došavši do šeste pobjede u B skupini.

U domaćim je redovima Mario Kasun za 16 minuta na parketu ubacio 11 koševa uz četiri skoka. Najbolji je bio Igor Rakočević s 21 košem i četiri skoka.

Kod ujednačenih je gostiju grčki krilni centar Georgios Printezis ubacio 15 koševa i dodao pet skokova.

Skupina B

Efes Pilsen – Unicaja 77-79
Orleans – Partizan 75-72

Redoslijed: 1. Olympiacos 6-2, 2. Unicaja 6-2, 3. Partizan 4-4, 4. Lietuvos Rytas 4-4, 5. Efes Pilsen 3-5, 6. Orleans 1-7

Skupina C

CSKA – Maccabi 77-72

Redoslijed: 1. Caja Laboral 6-2, 2. CSKA 6-2, 3. Maccabi 5-3, 4. Maroussi 3-5, 5. Lottomatica Roma 3-5, 6. Union Olimpija 1-7

Skupina D

Panathinaikos – Real Madrid 67-76
AJ Milano – Prokom 82-69

Redoslijed: 1. Real Madrid 6-2, 2. Panathinaikos 6-2, 3. Himki 5-3, 4. Prokom 3-5, 5. AJ Milano 3-5, 6. Oldenburg 1-7