Gosti slavili 0:2

Mourinho zakomplicirao bitku za naslov, Chelsea slavio na Anfieldu!

27.04.2014.
u 17:06
Utakmici je prethodila sjajna atmosfera u gradu i ispred stadiona, navijači su priredili pravu feštu, a uoči početka susreta tribine su se tresle

"Jose Mourinho odustao je od borbe za naslov prvaka. S obzirom na to da mu je utakmica s Atleticom važnija, protiv Liverpoola će igrati s rezervama", danima su pisali otočki mediji, a Portugalac je ponovno sve prevario. Na Anfield je istrčao bez ozlijeđenih igrača (Čech, Hazard, Terry...), ali je izveo najjači mogući sastav! I ponovno ispao junak.

Naime, Chelsea je u derbiju 36. kola Premiershipa pobijedio Liverpool u gostima 2:0 i zakomplicirao borbu za naslov prvaka.

Sjajna atmosfera

Utakmici je prethodila sjajna atmosfera u gradu i ispred stadiona, navijači su priredili pravu feštu, a uoči početka susreta tribine su se tresle. Liverpool je na krilima fanatičnih navijača odlično krenuo u utakmicu i pritisnuo od početka. Pokušavali su Coutinho, Suarez i Gerrard, a najbolju priliku imao je Allen u 13. minuti. On je nakon kornera pucao glavom, a s crte je loptu izbio A. Cole. Gosti su se već po običaju branili, rijetki su bili njihovi izleti na protivničku polovicu.

No, onda u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kapetan domaće momčadi Steven Gerrard katastrofalno je pogriješio, lopta je došla do Dembe Ba koji se sjurio prema vratima i zabio za vodstvo.

Bunker gostiju

U nastavku utakmice ista slika, 'redsi' su još više navalili, a Chelsea se povukao u vlastiti kazneni prostor i do kraja utakmice fenomenalno branio. Iako se mnogima ne sviđa takav način igre, Mourinhu se mora priznati da mu momčad odlično stoji na terenu. A da bi sve za goste bilo još ljepše, po receptu iz prvog poluvremena, u sudačkoj nadoknadi još jedna kontra londonske momčadi koju je Willian pretvorio u 2:0.

Redsi su i dalje vodeći, imaju 80 bodova, Chelsea ima 78, a Manchester City 74 i dvije utakmice manje. U slučaju da na kraju prvenstva netko bude bodovno izjednačen, gleda se gol-razlika. Liverpool još igra u gostima protiv Crystal Palacea i kod kuće Newcastle, Chelsea dočekuje Norwich, a gostuje protiv Cardiffa. Manchester City danas igra protiv Crystal Palacea, zatim ima u gostima Everton, a onda doma Aston Villu i West Ham.

Tijek utakmice

96' Završila je utakmica, Chelsea je golovima Dembe Ba i Williana pobijedio 2:0

94' GOOOOL!!! Gotovo je, Chelsea je otišao u kontru, a Willian zabio za 2:0!

90' Odlično je sada pucao i Suarez, ali Schwarzer je fantastičan danas

90' Liverpool još ima četiri minute nada u sudačkoj nadoknadi

85' Pet minuta je do kraja, Chelsea gotovo da više ne izlazi iz kaznenog prostora

79' Gerrard se neizmjerno trudi u nastavku, ali nema sreće. Njegov udarac glavom zaustavio je Schwarzer.

73' Nevjerojatno je kako se Chelsea brani, Liverpool je stalno u napadu, ali nikako ne može zabiti

66' Još je jednom pokušao Allen iz daljine, ali brani vratar gostiju

63' Odlično je sada pucao Schürrle, ali Mignolet je obranio

60' Reagira i Mourinho, Salah je izašao u ušao Willian

59' Odlično je potegnuo Allen s ruba kaznenog prostora, ali je još bolje reagirao Schwarzer

58' Rodgers se još više otvara, iz igre je izašao Lucas, a ušao Sturridge

52' Liverpool je i u nastavku pritisnuo, ali Chelsea se i dalje odlično brani

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Liverpool je napadao, ali nije mogao zabiti, a to je iskoristio Demba Ba koji je zabio za vodstvo gostiju!

45' GOOOOOL!!! U trećoj minuti sudačke nadoknade Chelsea je poveo, Demba Ba je zabio. Gerrard je pogriješio, poslikliznuo se, a Ba je krenuo sam prema vrataru i zabio

45' U sudačkoj nadoknadi Chelsea je imao korner, ali Kalas je pucao pokraj gola

41' Još jedan pokušaj domaćina, Suarez je pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla iznad gola

38' Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Liverpoola, Salah je pucao, a lopta je Flanagana pogodila u ruku. Sudac nije ništa dosudio...

33' Liverpool ima 75 posto posjeda lopte, ali Chelsea je iznimno čvrst u obrani

25' Liverpool je bolji, cijelo vrijeme napada, ali ne može postići pogodak. Mourinho se, pak, odlučio braniti...

21' Salah je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Sterlingom

13' treći korner na utakmici imao je Liverpool, Suarez je ubacio, Allen pucao, a na crti je spasio Cole. U nastavku akcije Sakho je pucao iznad gola.

11' Suarez je sjajno proigrao Coutinha, a on iz voleja pogodio vanjski dio mreže

5' Prvi pokušaj na utakmici imao je Chelsea, Cole je pokušao iz daljine, obranio je Mignolet

1' Počela je utakmica na Anfieldu

0' Prije početka utakmice pjeva se Liverpoolova himna "You'll never walk alone", atmosfera je spektakularna!

0' Sastav Chelseaja: Schwarzer; Azpilicueta, Ivanovic, Kalas, Cole; Lampard, Mikel, Matic; Salah, Ba, Schürrle

0' Sastav Liverpoola: Mignolet, Johnson, Flanagan, Skrtel, Sakho, Gerrard, Allen, Lucas, Coutinho, Sterling, Suárez

0' Jose Mourinho najavljivao je da će čuvati najbolje igrače za utakmicu Lige prvaka protiv Atletica, ali ipak je sve prevario. Jer, ako se u obzir uzme da su mu ozlijeđeni Čech, Terry i Mata, sastav koji je odlučio izvesti danas na Anfield teško se može smatrati rezervnim

0' U 15.05 na Anfieldu će početi spektakl, a tribine će biti ispunjene do posljednjeg mjesta. Ispred stadiona vlada ludnica, navijači su spektakularno dočekali svoje ljubimce

OTVORILA DUŠU ZA VEČERNJI

Jelena Perčin: 'S prvim suprugom imam fenomenalan odnos, a Momo djecu 'na papiru' može viđati svaki drugi vikend'

– U trenutku kada su mediji dobili informaciju da smo se Momo i ja razveli, mi smo već godinu dana bili zapravo razvedeni. Tako da je sada već prošlo dvije godine otkad je svatko krenuo svojim putem. Svojoj djeci nikada nisam rekla: "Vaši mama i tata više se ne vole." To mi je grozno! Uvijek sam im objašnjavala da volim njihovog tatu, ali da više nismo zaljubljeni – između ostalog, kazala je glumica Jelena Perčin u velikom intervjuu za Večernji list.