Rijeka pobijedila Split i odgodila Dinamovu proslavu naslova prvaka

Rijeka - Split
29.04.2015.
u 19:59
Rijeka tako pet kola prije kraja ima 12 bodova manje od Dinama, a čak 23 više od Lokomotive. Split je na petom mjestu.

Nogometaši Rijeke u 31. kolu HNL-a na Kantridi su pobijedili Split sa 2:0, a otpor gostiju slomili su tek pred kraj susreta. Momčad Matjaža Keka bila je bolja i zasluženo je slavila te tako još uvijek Dinamo nije postao i službeni prvak.

Domaća momčad dobro je otvorila susret, a Marin Tomasov u prvih 20 minuta imao je tri pokušaja. Najbolju priliku imao je u 10. minuti nakon proigravanja Alexa, ali pucao je pokraj gola. Split je pak najbliži golu bio u 39. minuti. Nakon slobodnjaka Cikalleshija, lopta se od nekoga odbila, ali Vargić je uspio spasiti svoju momčad.

U 55. minuti Alex je odlično pucao, ali još bolje je obranio Vargić, a nešto poslije je Belaj pucao pored gola. A u 75. minuti napokon je probijen Split. Nakon ubačaja Bertoše, Tomasov je glavom zabio gol. U sudačkoj nadoknadi potvrđena je pobjeda, Glavina je postigao autogol nakon ubačaja Ajayija.