TEŠKA UTAKMICA

Rijeka velikim preokretom slavila u Gorici (3:2). Na kraju utakmice izbila tučnjava

Naguravanje nogometaša Gorice i Rijeke nakon utakmice
Gorica i Rijeka sastali se u zaostalom 04. kolu SuperSport HNL-a
24.01.2024.
u 19:36

Rijek je u nadoknadi utakmice 4. kola HNL-a svladala Goricu rezultatom 3:2. Osim terena koji je bio natopljen snijegom i blatom, susret je obilježio veliko preokret gostiju i konačno slavlje Željka Sopića kojem je ovo bila prva utakmica u Gorici od kada je otišao početkom aktualne sezone.

Na početku susreta Gorica se bolje snašla i već u 3. minuti povela golom Josipa Mitrovića nakon što je Matej Jurić uspio probiti gostujuće linije. Domaća momčad povećala je prednost već u 25. minuti. Matavž je dodao loptu u sredinu za Vujnovića, a istovremeno je na nju uklizao Ivan Smolčić. Lopta je završila u mreži, a igraču Rijeke pripisan je autogol.

Gosti su do kraja poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak. Maloča je u skoku napravio prekršaj na Obregonu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Marko Pjaca je uspio realizirati ovu priliku i tako u 35. minuti vratiti momčad u igru. U drugom dijelu Rijeka se probudila, a izjednačenje je došlo u 53. minuti.

Mrzljak je u kaznenom prostoru igrao rukom. Pjaca je ponovo izvodio kazneni udarac, no vratar Gorice je ovoga puta bio spreman. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao Pjaca i tako zabio svoj drugi gol. U završnici je presudio udarac iz kornera. Niko Galešić je ostao sam i zabio za konačnih 3:2.

VEZANI ČLANCI:

Nakon što je sudac označio kraj utakmice na terenu je nastala gužva i naguravanje. Mrzljak je nekoga udario i dobio crveni karton, a žute su dobili Bruno Goda i Sven Blummel.

Riječani su ovakvim rezultatom pobjegli Dinamu i sada imaju četiri boda prednosti pred prvacima i tri boda zaostatka za Hajdukom. Ovoga ih vikenda čeka Jadranski derbi na Poljudu. Pred Goricom je ove nedjelje okršaj s Lokomotivom.

VIDEO Dinamo doživio katastrofu: Duje Čop hat-trickom uništio hrvatskog prvaka! (0:3)