Dinamo izborio finale Kupa, Rijeci poništen gol i završila s igračem manje!

Rijeka - Dinamo
22.04.2015.
u 20:39
Proključale su tribine u 81. minuti kad je Josip Ivančić jedan odbijanac pospremio u mrežu gostujućeg vratara Ježine, no pomoćni sudac opravdano je označio zaleđe

Uzvrat polufinala hrvatskog Kupa između Rijeke i Dinama u sjajnoj atmosferi pred 9.500 gledatelja na Kantridi protekao je bez pogodaka (0:0) pa su nastup u finalu izborili Zagrepčani zbog pobjede u prvom ogledu (2:1).

Proključale su tribine u 81. minuti kad je Josip Ivančić jedan odbijanac pospremio u mrežu gostujućeg vratara Ježine, no pomoćni sudac opravdano je označio zaleđe. Uslijedili su žestoki prigovori Vešovića i Jugovića, koji su prethodno izašli iz igre, a sudac im je pokazao crvene kartone.

I nisu to bila sva uzbuđenja sadržajne utakmice. Iako je Dinamo u prvom dijelu bio lošiji suparnik, posebice u uvodnih 30 minuta, najbolju priliku imao je hrvatski prvak. Junior Fernandes je nakon ubacivanja Machada udarcem glavom pogodio prečku. I Soudani je bio blizu pogotku u 61. minuti kad je pobjegao domaćoj obrani, no loše je pucao pa Dinamo nije već tada "rezervirao" ulaznicu za finale.

U sudačkoj nadoknadi domaći više nisu mogli susprezati emocije pa je zbog nesportskog ponašanja isključen Marin Leovac, koji prema najavama nije trebao niti igrati, kao i Balaj.

Rijeka tako u najvažnijoj utakmici ovog proljeća nije uspjela savladati Dinamo i neće braniti naslov, a hrvatskog prvaka u finalu očekuje okršaj sa Splitom. Crveni su ranije danas pobijedili Hajduk (1:0) u Parku mladeži.