europska liga

Rubinu tri pogotka prednosti

18.02.2010.
u 17:28
Kazan je bio domaćin prvoj odigranoj utakmici šesnaestine finala nogometne Europske lige, a domaći navijači mogli su uživati u devedeset minuta predstave svojih miljenika.

Ruski prvak Rubin pobijedio je izraelski Hapoel iz Tel Aviva 3:0, a za goste pravo igranja nema hrvatski nogometaš Bojan Vručina, koji je tijekom ljetnih mjeseci nastupao za Slaven Belupo u Europi.

Aleksander Buharov, 24-godišnji domaći napadač, bio je prvo ime utakmice s dva pogotka i to u samom začetku utakmice. Ruski igrač je svladao gostujućeg vratara Enyeamu u 14. i 23. minuti, čime je potpuno olakšao posao domaćinu. Priču je u 69. minuti zaključio Semak trećim pogotkom, čime je Rubin došao na mali korak do plasmana u osminu finala ovog natjecanja.

Podsjetimo da je Rubin tijekom Lige prvaka ove sezone uspio pobijediti čak i Barcelonu u gostima, ali je na kraju ostao na ljestvici iza Katalonaca i milanskog Intera.