Šimić kao kapetan predvodio Monaco do gostujućeg boda

18.01.2009.
u 19:50

Bivši hrvatski reprezentativac već u prvoj sezoni zaslužio je kapetansku vrpcu kluba iz kneževine koji je u zadnjim trenucima ostao bez tri boda u Caenu.

U utakmici 21. kola francuskog prvenstva Monaco je golovima Pinoa i Alonsa poveo 2-0 i bio nadomak pobjede. No, domaćini se u nastavku bude, te uz posjed lopte od preko 60 posto stvaraju pritisak koji im donosi rezultat u 72. minuti kada Savidan smanjuje na 2-1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Nivet osigurao bod za Caen.

U redovima Monaca kapetan Dario Šimić je odigrao cijeli susret, baš kao i reprezentativac Nikola Pokrivač, dok Jerko Leko zbog ozljede nije konkurirao za sastav.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Paris Saint Germain je na svom Parku prinčeva nadigrao Sochaux s 2-1 i ponovo uhvatio priključak s vodećim momčadima Le Championnata.

U zadnjoj utakmici 21. kola od 21 sat sastaju se Lille i Rennes.