Naismith hat-trickom srušio Chelsea, City i dalje stopostotan!

Everton Chelsea
12.09.2015.
u 17:58
Everton je privremeno treće momčad lige s osam bodova, dok je ovo već treći poraz Mourinhovog Chelsea uz jedan remi.

Everton je u prvoj utakmici petog kola engleske Premierlige kod kuće svladao Chelsea s 3:1.

Junak pobjede nad aktualnim prvacima bio je Steven Naismith koji je zabio sva tri pogotka. Prvo je u 17. minuti glavom matirao Begovića da bi nakon toga u 22. ljevicom pogodio s 20-ak metara. Nadu Chelseaju vratio je Nemanja Matić koji je u 36. sjajno pogodio s 30-ak metara.

No, u 82. minuti se ponovo ukazao Naismith koji je ostao sam i desnom nogom iskosa pogodio kroz noge Begoviću. Sjajni napadač Evertona tako je kompletirao zlatni hat-trick (zabio je glavom, lijevom i desnom nogomet).

Manchester City je pak pobijedio 1:0 kod Crystal Palacea pogotkom Iheanacha u 90. minuti i ima 15 bodova. Iza je odmah Arsenal s deset, a do njih je došao novom pobjedom - protiv Stokea 2:0. Derbi dana je pak u Manchesteru, gdje Unitedu dolazi Liverpool.