Sudac Matoc nagovarao zaštitare da Tudora odvedu s klupe

Slaven Belupo Hajduk
26.04.2014.
u 20:43
Hajduku je ovo drugi težak poraz od utopljenika u posljednja tri kola. Prije 10 dana bijele je razbio Hrvatski dragovoljac s 4:1.

Slaven Belupo pobijedio je splitski Hajduk s 3:0. Stadion je bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Odluka koprivničkog kluba da bude besplatan ulaz ponovno se pokazala punim pogotkom.
Hajduk je samo bio dodatni mamac da se stvori vruća atmosfera u lovu na važne bodove u grčevitoj borbi za opstanak.

Jedina zamjerka domaćih navijača bila je zbog samo jednog otvorenog ulaza za njih pa se stvorila neviđena gužva prije početka utakmice. Sve se ipak brzo zaboravilo. Utakmica je bila sadržajna od prvog sučeva zviduka.

Prvo je u 4. minuti domaći napadač Glavina s desetak metara iskosa pucao kraj gola, a odmah potom je Sušić pogodio stativu za goste koje je bodrilo 300-tinjak Torcidaša. Veliko slavlje u Koprivnici zbilo se u 18. minuti. Nakon duge akcije iz daljine je odapeo Brlek i nekoga pogodio od svojih suigrača. Vugrinec majstorski propušta loptu jer je bio u zaleđu i to koristi Delić koji puca s ruba šesnaesterca. Kalinić slabo reagira i samo nakratko brani, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Glavina.

Hajdukovci su u 33. minuti tražili jedanaesterac zbog navodna igranja rukom domaćeg braniča, ali Matoc je ostao nijem. Samo dvije minute kasnije Splićani ostaju bez Vršajevića. Delića je s obje noge s leđa srušio kada je ulazio u šesnaesterac. Gosti su negodovali, smatrali su da je crveni karton prestrog. Prije toga je Bradarić srušio i Melnjaka, ali sudac je pustio prednost. Žuti mu je poslije pokazao. Tudor je oko sebe okupio cijelu momčad na aut liniji. Jesu li razmišljali o napuštanju terena ili se radilo o instrukcijama nije se moglo jasno zaključiti.

Novi šok za goste uslijedio je u 42. minuti. Ozobić je ubacio iz kornera, a Fuštar je glavom povisio na 2:0. Točku na "i" stavio je u 69. minuti Vugrinec. To je njegov 145. HNL pogodak. Prvo je sjajni Ozobić maestralno izbacio Glavicu, ovaj je odmah potražio Vugu, nećkao se rezervni vratar Hajduka Tomić, a najboljem HNL strijelcu u povijesti nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Na kraju utakmice isključen je i nervozni i nerijetko nerealan trener Hajduka Igor Tudor zbog stalnih prigovora. Nije želio izaći iz terena pa su prvi put u povijesti trenera ispratili redari. Iako je Matoc produljio utakmicu pet minuta, igralo se samo minutu jer su Hajdukovci stajali, a nisu se trudili više ni farmaceuti. Zaslužena pobjeda domaćina, nije trebalo toliko napetosti i scena katastrofalno lošeg Hajduka.