Trener Al Fateha

Slaven Bilić je hit u Saudijskoj Arabiji. Niže pobjede i za vrh se bori s milijunašima

Stoke City v Watford - Sky Bet Championship - The Bet365 Stadium
Slaven Bilic
Slaven Bili? dobio otkaz u West Bromwich Albionu
22.10.2023.
u 07:00

Hrvatski stručnjak na klupi saudijskog Al Fateha Slaven Bilić nastavlja s dobrim rezultatima.Naime, Bilić je stigao do treće uzastopne pobjede u prvenstvu tamošnje lige i pete u posljednjih šest utakmica. Momčad hrvatskog trenera nadigrala je Abhu s 4:1 i tako barem privremeno zauzela četvrto mjesto ljestvice s 20 bodova u 10 kola.

Slaven Bilić

Al Fateh je nakon prvog poluvremena imao 2:0, a strijelci su bili Marokanac Mourad Batna (21.) i Djaniny (45+4.). Na 2:1 u 55. minuti smanjio je Zakaria Al Sudani, no Armenac Lucas Zelarayan (70.) i Abbas Al Hassan u debeloj sudačkoj nadoknadi (90+10.) potvrdili su pobjedu domaćih.

Bilićeva momčad tako se nastavila boriti za sam vrh ljestvice protiv puno bogatijih klubova. Inače, nogometna liga Saudijske Arabije jedna je od najbogatijih na svijetu, a igrači Al Fateha imaju ukupnu vrijednost od 24,8 milijuna eura, po čemu su tek 10. klub lige. Usporedbe radi, Al Hilal vrijedi 257 milijuna.