ZABIO CRNAC

Slaven u teškim uvjetima prekinuo niz Rijeke i osvojio jako važna tri boda u borbi za Europu

U 23. kolu SuperSport HNL-a sastali se Rijeka i Slaven
25.02.2023.
u 20:42

Nogometaši Slaven Belupa su u susretu 23. kola HNL-a pobijedili Rijeku na Rujevici na gostovanju rezultatom 1:0 došli do važna tri boda u borbi za Europu. Farmaceuti su do pobjede je došla golom Ante Crnca pri kraju susreta u 85. minuti nakon što je vratan Slavena Ivan Čović obranio tri velike prilike domaćinu.

U nezanimljivom prvom poluvremenu, koje se igralo po jakom pljusku, Rijeka je bila nešto bolja, a najveću šansu imala je u 32. minuti kad je Čović iz blizine obranio udarac Marina koji je mogao i bolje pucati. Danilo Viega je u 44. minuti zabio za vodstvo Rijeke potpuno sam na drugoj stativi, ali je VAR taj gol poništio zbog zaleđa.

U pauzi se u ubrzo na Rujevicu spustila gusta naoblaka zbog koje je nastavak utakmice bio upitan. Sudac Pajač je na centru okupio kapetane momčadi i nakon kraćeg razgovora s njima odlučio da se utakmica može nastaviti. U uvjetima na rubu regularnosti Ampem je u 53. minuti gađao suprotni kut, lopta se odbila od jednog igrača i prevarila Čovića, ali sjajan golman uspio je obraniti. U 63. minuti se Perošević za Slaven odlično ubacio ispred Dilavera i u čistoj šansi gađao prvi kut te pogodio vanjski dio mreže.

Rijeka je napadala te u periodu od 70. do 77. minute promašila nekoliko gotovo pa stopostotnih prilika. Prvo je Hodža s desetak metara pucao ravno u Čovića, zatim je u 74. Liber vrhunskim solo prodorom prošao tri igrača Slavena i pucao iz okreta, ali Čović je to sjajno obranio, a tri minute kasnije je obranio i jedan na jedan šansu Alena Grgića.

Slaven je krenuo u kontru, Crnac je dobio loptu i probio desnu stranu i onda s pet metara iskosa potpuno promašio gol za pet metara. Rijeka je stiskala, tražila je još neku šansu i onda je primila gol. Arber Hoxha je fantastično nabacio na drugu stativu, Crnac je pobjegao čuvaru i spretno u padu skrenuo loptu kraj Labrovića u mrežu.

Tako se Slaven vratio na četvrto mjesto nakon remija Šibenika i Istre, a Rijeka je propustila priliku probiti se na četvrtu poziciju te za njom sad zaostaje četiri boda te je na šestom mjestu. Rijeka je prekinula niz od četiri pobjede, a Slaven je došao do prve nakon četiri mjeseca.