Split napokon zabio u hrvatskoj ligi nakon 1125 minuta

Split - Cibalia
12.08.2016.
u 22:15
Splićane može utješiti što su napokon postigli pogodak prekinuvši crn niz koji je trajao čak 1125 minuta

Drugačije nije moglo biti, Split je nakon dvanaest utakmica bez postignutog gola, nakon 1125 minuta, postigao gol, i to slučajan. Elis Bakaj u 31. minuti dvoboja s Cibalijom centirao je iskosa, bio je to slobodni udarac, na loptu nitko nije krenuo i završila je u mrežu. Malobrojni Splitovi navijači počeli su slaviti, čule su se trube...

Kako i ne bi, mjesecima su čekali da netko od njihovih ljubimaca zatrese mrežu. To je bio znak za skidanje svih psiholoških blokada, a već u 37. minuti Split je poveo s 2:0. Bio je to "pravi" gol, Bakaj je odličnom loptom "izbacio" Jurendića, a iskusni prvoligaški igrač poput njega takve prigode ne propušta.

Cibalija je imala neke svoje prigode, kod Splitovog vodstva od 1:0 Ugrina je pogodio vratnicu. U nastavku je Cibalia krenula ofenzivno, Stanko Mršić želio je preokret i u tome uspio. Sve je to bilo djelo odličnog Frane Vitaića.

U 68. minuti briljantno je iz slobodno udarca pogodio za 2:1, skinuo paučinu Dukinih vratiju, a u 88. minuti poravnao na 2:2 uz pomoć domaće obrane. Čudesno je u sezonu ušao 34-godišnji Vitaić, veznjak, kojeg je krasila defenziva, ali i topovski udarac, s četiri pogotka, zajedno s Romanom Bezjakom, dijeli prvo mjesto na listi strijelaca.

Split je skinuo "urok" gola, ali i dalje je već dugo bez pobjede. U 2016. godini "crveni" su samo jednom pobijedili u prvenstvu....