KRENULO IH

Srbija već ima dvije medalje na OI u Tokiju, prvu je osvojio - Splićanin

24.07.2021.
u 17:07
Mikec je ovom medaljom osigurao nagradu od 60 tisuća eura od srbijanske vlade kao i sportsku mirovinu od 10-ak tisuća kuna koju će primati od 40. godine.

Tajlanđanska tekvondašica Panipak Wongpattanakit nova je olimpijska pobjednica u kategoriji do 49 kg, a Talijan Vito Dell'Aquilla osvojio je olimpijsko zlato u kategoriji do 58 kg.

Panipak Wongpattanakit je prije pet godina u Rio de Janeiru osvojila brončano odličje, a na najviše mjesto pobjedničkog postolja u Tokiju popela se pobijedivši u finalu Španjolku Adrianu Cerezo Iglesias s minimalnih 11-10.

Brončana odličja u ovoj kategoriji, u kojoj je hrvatska predstavnica Kristina Tomić poražena u 1. kolu od Kolumbijke Ramirez Vargas, osvojile su Srpkinja Tijana Bogdanović i Izraelka Abishag Semberg.

Tijana Bogdanović (na fotografiji) tako je stigla do druge medalje za Srbiju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Prvu je ranije osvojio Damir Mikec koji je u streličarstvu u u disciplini zračni pištolj 10 metara stigao do srebra.

Zanimljivo da je 37-godišnji Mikec rođen u Splitu, a danas je član kluba Policajac u Beogradu.