Srpski centar ispisao povijest i zasjenio utakmicu sezone Hrvata

NBA: Boston Celtics at Los Angeles Lakers Mar 3, 2017; Los Angeles, CA, USA; Boston Celtics guard Terry Rozier (12) knocks the ball from the hands of Los Angeles Lakers center Ivica Zubac (40) in the second half of the game at Staples Center. The Celtics
Ivica Zubac
16.02.2018.
u 09:11
Srpski centar Nikola Jokić je postao igrač s najbržim triple-double učinkom u NBA ligi. Njemu je da do 16 poena, 11 skokova  i 10 asistencija trebalo 14 minuta i 33 sekunde

U noći s četvrtka na petak odigrane su dvije utakmice u NBA ligi u kojima su Minnesota Timberwolvesi kao domaćini dobili Los Angeles Lakerse sa 119:111, dok su uspješni gosti bili Denver Nuggetsi koji su kod Milwaukee Bucksa slavili 134:123.

Lakersima nije pomogla ni utakmice sezone Ivice Zubca koji je za 20 minuta na parketu zabio 19 poena uz savršenih 8/8 iz igre, a dodao je 11 skokova. Najbolji u poraženoj momčadi bio je Julius Randle s 23 poena. Domaćin je do pobjede vodio Taj Gibson s 28 poena, dok je Jimmy Butler dodao 24.

Ispisivanju povijesti svjedočili su gledatelji u Milwaukeeju gdje je srpski centar Nikola Jokić postao igrač s najbržim triple-double učinkom u NBA ligi. Njemu je da do 16 poena, 11 skokova  i 10 asistencija trebalo 14 minuta i 33 sekunde. Prethodni rekord iz 1955. držao je Jim Tucker. Inače, Jokić je na kraju utakmicu završio s 30 poena, 15 skokova i 17 asistencija, ali i osam izgubljenih lopti.

Uz njega u pobjedničkoj momčadi Gary Harris je zabio 28, Jamal Murray 26. Bucksima nije pomogao ni triple-double Giannisa Antetokounmpoa s 36 poena, 11 skokova i 13 asistencija.

U NBA sada slijedi pauza zbog All-Star vikenda.