Atletika

Štafeta Hrvatske završila kao 13. na Europskom prvenstvu u krosu

12.12.2022.
u 11:52
S ovim plasmanima osvojili su 19. mjesto u ekipnom poretku. U utrci juniorki na 4000 m Lorena Bartaković je na cilj stigla 82. u vremenu 15:48 minuta.

U Torinu je održano Europsko prvenstvo u krosu na kojem je nastupilo i osmero naših predstavnika, a prvi puta je nastupila i naša seniorska mješovita štafeta u utrci na 4x1500 m. Štafeta je na cilj stigla 13. u vremenu 19:04, a trčali su Dino Bošnjak (4:00), Tea Faber (5:22), Marino Bloudek (4:23) i Bojana Bjeljac (5:20).

Pobijedila je štafeta Italije (17:23), ispred štafeta Španjolske (17:24) i Francuske (17:31). Na žalost, nije bilo značajnijih plasmana naših predstavnika u pojedinačnim utrkama jer su se svi plasirali iznad 80. mjesta.

U utrci juniora na 6000 m Nino Jambrešić na cilj je stigao 83. u vremenu 19:54, Noa Tončinić je bio 91. (20:55), a Marian Bakšić osvojio je 95. mjesto (21:15). S ovim plasmanima osvojili su 19. mjesto u ekipnom poretku. U utrci juniorki na 4000 m Lorena Bartaković je na cilj stigla 82. u vremenu 15:48 minuta.

Franjo Lončar

Hrvatski rekorder, 68-godišnjak, istrčao 300 maratona: Uživam u šetnji s unukom, ali trčat ću i dalje

- Nisam jurio neke posebne rezultate ali sam tijekom godina imao zaista dobrih utrka. Išao sam 24 puta ispod 3 sata, a četiri puta ispod 2 sata i 50 minuta što je za rekreativce dosta dobar rezultat. Na 300. maratonu u Vukovaru imao sam rezultat od 3.38 sati što je opet kada se gledaju moje godine dobar rezultat – kaže Lončar koji je član kluba Supermaraton Italija.