Sve za deset! Gol-razlika već 0:10, izgubili deset zaredom

Dinamo
06.11.2012.
u 22:42
Najteži poraz plavih u Ligi prvaka ove sezone: PSG nadigrao Dinamo sa 4:0.

Dinamo je i u Parizu održao tradiciju primanja pogotka u prvih dvadeset minuta. Dapače, na Parku prinčeva plavi su dohvatili “broncu”, svoj treći najbrže primljeni gol u Ligi prvaka - već u 16. minuti.

U trencuima kada PSG doista nije bilo nimalo opasan i kada se činilo da Zagrepčani lakoćom odlijevaju dogodilo se ovo: Ibrahimović je nabacio pred Kelavina vrata, tamo se na neplanirano dugom izletu zatekao gorostasni stoper Alex, podmetnuo je nogu i Dinamova mreža se zatresla.

A utakmica je počela obećavajuće za Čačićevu momčad. Dinamo je imao veći posjed lopte, a u 10. minuti Pivarić je imao priliku karijere. Sammir mu je gurnuo loptu u prazan prostor, a Dinamov branič u čistoj situaciji za pogodak promašio vrata za samo nekoliko centimetara. Ovo je, poslije one Carrascove protiv Porta, bila najveća Dinamova šansa u Ligi prvaka ove sezone.

Sjajna obrana Kelave

U nastavku igre Dinamo se ustabilio i uspio ravnopravno parirati favoriziranim Parižanima. Bilo je ovo najbolje Dinamovo poluvrijeme u Ligi prvaka pod Čačićem, iako se opet činilo kako Francuzi igraju u drugoj brzini.

Jedina slabost u Dinamovoj igri bili su prekidi, u kojima je nedostajalo koncentarcije pa je u 37. minuti Ivan Kelava sjajnim refleksom razoružao Thiaga Silvu na meč-lopti. Brazilac, koji je igrao u crvenim rukavicama (temperatura zraka bila je bila 6 stupnjeva Celzija), ostao je sam na tri metra pred Dinamovim vratima i pucao glavom, a Kelava amortizirao taj udarac.

Time je Ivan demantirao predsjednika Uefe Michela Platinija, koji je u francuskim novinama izjavio kako je nesigurni vratar Kelava najslabija karika Dinamove momčadi.

Skupocjeni Ancelottijev kao da je podcijenio hrvatskog prvaka s kojim je bez problema izašao na kraj u Maksimiru. Nakon dugoga izbivanja na terenu se pojavio Argentinac Lavezzi, ali u prvom dijelu nije se naigrao pokraj Dinamovih braniča.

Međutim, u drugom poluvremenu potpuna Dinamova pomrčina i raspad sustava.

Najprije u 57. minuti još jedna Dinamova prijetnja: Vrsaljko nabacuje, a Rukavina glavom puca preko vrata. I naravno odmah je stigla kazna, opet u režiji Ibrahimovića. Savršena kontra Parižana, Zlatan iza leđa neopreznoga Pivarića gura u šansu Matuidija i lagana egzekucija za 2:0.

Nisu zabili 410 minuta

Nedugo potom plave su nokautirali Menez i Hoarau pa se završnica utakmice pretvorila u ekshibiciju moćne francuske momčadi. Zlatan Ibrahimović poigravao se s obranom Zagrepčana i prava je sreća da ovaj nokaut nije bio još i teži. Spašavao je Kelava.

Tako je neslavno završena još jedna Dinamova epizoda u Ligi prvaka, pa su mu brojke u ovom natjecanju jezovite: ovo mu je deseti poraz zaredom, gol-razlika 0:10, čak 410 minuta je bez postignutoga pogotka (posljednji je zabio Kovačić Lyonu).

A najgore možda tek dolazi, gostovanje kod Porta na Dragau...

PARIZ - Park prinčeva. Gledatelja 45.000. Vrijeme ugodno. Sudac Gil (Poljska) 6.5

POGOCI: 1:0 Alex (16, Ibrahimović), 2:0 Matuidi (62, Ibrahimović), 3:0 Menez (65), 4:0 Hoarau (79, Ibrahimović)

Igrač utakmice: Zlatan Ibrahimović