Taj rezultat išao je na ruku Crnoj Gori i našem stručnjaku Zlatku Kranjčaru koji bi, da su pobijedili Bugarsku, preuzeli vodeće mjesto u skupini, koje jamči izravni (i povijesni) plasman na Europsko nogometno prvenstvo.
No, to se ipak nije dogodilo. U Podgorici su Bugari izvukli bod (1:1), zahvaljujući pogotku Popova u 66. minuti. Domaćine je u vodstvo doveo Radomir Đalović u 53.
Što se Engleza tiče, kako se utakmica razvijala oni su još dobro i prošli. Dvama fantastičnim pogocima Barnette iz slobodnih udaraca (32. i 35.) Švicarci, koje je kondicijski za susret s Albionom pripremao Hrvat Zvonko Komes, vodili su nakon 35 minuta 2:0. No, treba priznati da oba gola idu na dušu vrataru Joeu Hartu. Engleske muke s vratarima nastavljaju se... Do poluvremena je iz kaznenog udarca smanjio Lampard (37.), a bod Gordom Albionu donio je Young u 51.
Četvrta je to utakmica zaredom u svim natjecanjima u kojoj Capellovi izabranici nisu slavili na Wembleyu, što je najgori niz Engleza na tom stadionu u 30 godina, otkako od ožujka od svibnja 1981. Albion nije pobijedio u pet susreta.
Poredak skupine G: Engleska 11 (5), Crna Gora 11 (5), Švicarska 5 (5), Bugarska 5 (5), Wales 0 (4).
U skupini B Rusija je svladala kod kuće Armeniju 3:1 (Pavljučenko 26., 59., 73-11m/Pizzelli 25.), a Slovačka jedva Andoru (1:0). Pogodak odluke postigao je Karhan u 63. minuti. U posljednjoj utakmici skupine B, Makedonija je kod kuće izgubila od Republike Irske 2:0 (R. Keane 8. i 37.)
U skupini H, Danska je lakoćom odradila gostovanje na Islandu, a u pobjedi 2:0 strijelci su bili Schone i Eriksen. S nova tri boda Danci su preuzeli vrh ljestvice. Ipak, njihov boravak na tronu trajao je samo do završetka utakmice između Portugala i Norveške. Domaćini su pogotkom Postige u 53. došli do vrijedna tri boda i prvog mjesta.
U toj skupini Portugal, Danska i Norveška imaju po 10 bodova i dijeli ih samo gol-razlika.
Oteli Englezi bod Svicarskoj, a ne Svicarska Engleskoj. Svicarci su danas bili bolja momcad od Engleske.