HRVATSKI VELIKAN

Tek 11 igrača u povijesti zaradilo je više od Čilića. Hrvat je na račun spremio nevjerojatan novac

24.09.2024.
u 17:42
Na novoj koja slijedi trebao bi silno popraviti svoju poziciju i biti 212. na svijetu. Čilić je postao i rekorder, najslabije rangirani tenisač koji je osvojio neki turnir ATP razine.

Nevjerojatno je osvojiti ATP turnir nakon svega što sam prošao, izjavio je hrvatski tenisač Marin Čilić nakon što je u kineskom Hangzhou osvojio 21. ATP krunu u karijeri. U finalnom susretu Čilić je sa 7-6(5), 7-6(5) pobijedio domaćeg tenisača Zhizhen Zhanga, 43. tenisača na svijetu. Posljednji turnir Čilić je osvojio 2021. godine. U Hangzhou je igrao s pozivnicom organizatora te je uoči turnira bio tek 777. tenisač na ATP ljestvici. Na novoj koja slijedi trebao bi silno popraviti svoju poziciju i biti 212. na svijetu. Čilić je postao i rekorder, najslabije rangirani tenisač koji je osvojio neki turnir ATP razine.

„Hvala prvenstveno mojoj obitelji i svima koji su bili uz mene u posljednje vrijeme. Nakon teškog razdoblja i dvije operacije nevjerojatan je osjećaj osvojiti turnir. Ponosan sam zbog ove titule, ali i zbog svih ljudi koji su mi bili potpora i gurali me prema naprijed. Oni su bili moja snaga“, rekao je Čilić koji će tijekom ovog vikenda proslaviti 36. rođendan.

VEZANI ČLANCI:

Za osvajanje turnira Čilić je nagrađen sa 152.240 američkih dolara, čime je njegova ukupna zarada u karijeri dosegla nevjerojatnih 31,457.455 dolara. Na vječnoj ljestvici zarada prema ATP-u Čilić se nalazi na visokom 12. mjestu, a uskoro bi mogao skočiti i na 11. poziciju koju drži umirovljeni David Ferrer sa zaradom od 31,483.911 dolara.

Na prvom mjestu je Novak Đoković koji je u bogatoj karijeri na račun spremio 184,480.269 dolara, a samo ove godine zaradio je 3,836.915 dolara. Drugi je Rafael Nadal (134,946.100 $), a treći Roger Federer (130,594.339 $).