AMATERSKI NOGOMET

Tri pogotka Žigera, Dinamo jedva protiv Nura

25.11.2012.
u 22:28
Nogometaši Segeste osvojili su naslov jesenskih prvaka Treće HNL, skupina središte. Sisčani su u 15. kolu osvojili bodove u Maču, ali ne baš u laganoj utakmici protiv posljednjeplasirane momčadi lige.

Trnjani su odigrali nervoznu utakmicu u Maksimiru, utakmicu u kojoj je podijeljeno deset žutih kartona i jedan crveni. Stupnik je od 35. minute igrao sa igračem više protiv Dugog Sela, no osvojili su tek bod pogotkom Zelenike u sudačkoj nadoknadi. Fiip Škvorc bio je jedini strijelac u Samoboru, a Trešnjevka i Dubrava odigrali su bez pogodaka. Udarnik je s igračem više od 32. minute lako izašao na kraj sa Strmecom. Bistra je uvjerljivo svladala Vrbovec, a raspoložen je bio bivši igrač zaprešičkog Intera, Zvonimir Žiger koji je postigao tri pogotka.

Rezultati 15. kola: Stupnik - Dugo Selo 3:3, Lekenik - Tekstilac-Ravnice 1:1, Maksimir - Trnje 0:0, Samobor - Vrapče 1:0, Trešnjevka - Dubrava 0:0, Strmec - Udarnik 0:3, Bistra - Vrbovec 5:1, Gaj - Segesta 1:2; poredak: Segesta 37, Trnje 33, Dugo Selo 30, Vrapče 27, Udarnik 25, Tekstilac-Ravnice 23, Lekenik 22, Maksimir 22, Bistra 21, Samobor 19, Dubrava 17 (-3), Stupnik 17, Vrbovec 15, Trešnjevka 14, Strmec 7, Gaj 7.

Ivanja Reka je nadmoćno osvojila naslov jesenskog prvaka u Prvoj zagrebačkoj ligi. Nakon pobjede nad Zetom dočekali su još i kiks drugoplasiranog Španskog i završili prvi dio sezone sa šest bodova prednosti. U derbiju kola Dinamo iz Odranskog Obreža dosta sretno je upisao pobjedu protiv odličnog Nura čiji su igrači u posljednjoj minuti pogodili vratnicu. Nakon lošeg starta pravu formu uhvatilo je sesvetsko Prigorje koje je u drugom derbiju kola bilo bolje od Concordije. Sava se odlično držala na Pongračevu, a Odra je napunila mrežu slabašnog Gredelja. Važne bodove u nadmetanju za ostanak osvojili su Buzinčani protiv Prečkog. Botinec je nakon rezultatske krize u posljenja tri kola uvatilo šest bodova. Nakon Odre pobijedili su kod kuće i Sesvetski Kraljevec. Poveli su domaći sa 2:0, a onda ostali bez snage u drugom poluvremenu. Na kraju je i zaiskrilo pa su crvene kartone dobili Marić i Nikolić kod domaćina, te Josipović kod gostiju.

Poredak: Ivanja Reka 37, Špansko 31, Šparta Elektra 30,Dinamo 30, Nur 26 (-1), Concordia 25, Croatia Prigorje 23, Ponikve 21, Odra 19, Botinec 18, Prečko 18, Sesvetski Kraljevec 17, Zet 17, Sava 13, Mladost 13, Sloga Gredelj 1.

U 11. kolu Prve lige nogometašica postignuti su sljedeći rezultati: Agram - Rijeka 2:3, Marjan - Dinamo Maksimir 0:4, Viktorija - Osijek 0:11; poredak: Osijek 21, Agram 19, Rijeka 18, Dinamo Maksimir 16, Pregrada 12, Marjan 3, Viktorija 3