Trnje nadigralo Segestu, Špančani na vrhu

07.04.2013.
u 23:24
U derbiju 21. kola Treće HNL; skupina središte, nogometaši Trnja pobijedili su vodeću Segestu i tako se Sisčanima približili na šest bodova.

Nakon dugog posta Lekenik je konačno ostvario pobjedu. Na svom travnjaku bili su bolji od Bistre. Stupnik je lako došao do bodova u susretu sa Trešnjevkom koja je od 29. minute igrala sa deset igrača zbog isključenja Pavkovića. Tin Deželić je i treću utakmicu za redom bio strijelac za Stupnik. Zanimljivo je da je u ovom kolu bilo rekordnih pet neodlučenih ishoda.

Rezultati: Maksimir – Udarnik 0:0, Lekenik – Bistra 2:0, Stupnik – Trešnjevka 3:0, Dugo Selo – Samobor 2:2, Tekstilac-Ravnice – Vrapče 1:1, Vrbovec – Dubrava 0:0, Trnje – Segesta 5:2, Strmec – Gaj 2:2; poredak: Segesta 49, Trnje 43, Dugo Selo 40, Udarnik 32, Vrapče 32, Bistra 30, Stupnik 28, Maksimir 28, Tekstilac-Ravnice 27, Lekenik 27, Samobor 26, Vrbovec 23, Dubrava 19, Trešnjevka 16, Strmec 11, Gaj 9.

Nogometaši Ivanje Reke nastavili su sa lošim igrama u drugom dijelu prvenstva Prve zagrebačke lige. Nakon Ponikvi bodove su im odnijeli i nogometaši Nura pa je Ivannja Reka morala prepustiti vrh tablice Špančanima. S dobrim igrama nastavljaju Ponikve koje su osvojile nova tri boda na  gostovanju. Šparta-Elektra lagano posustaje.

Osvojili su tek bod u Sesvetama. U derbiju začelja Mladost je bila bolja od Sloge. Prečko i Botinec osvojili su po bod na svojem travnjaku i to protiv momčadi s vrha tablice. Botinčani su čak mogli osvojiti i sva tri. Nakon što su gubili 0:1 u drugom poluvremenu bili su puno bolji.

Šteković je sjajnim pogotkom izjednačio, a ono što je odmah nakon toga promašio Marić je jednostavno nemoguće. Imao je  prazna vrata, ali nije imao snage da ugura loptu u mrežu. U posljednjih pet minuta goste je sjajnim obranama od poraza spasio njihov vratar.

Rezultati 21. kola: Zet – Ponikve 0:2, Croatia-Prigorje – Šparta-Elektra 1:1, Špansko – Odra 5:0, Mladost – Sloga Gredelj 4:0, Botinec – Concordia 1:1, Prečko – Dinamo 1:1, Ivanaj Reka – Nur 0:1, Sesvetski Kraljevec – Sava 2:0; poredak: Špansko 43, Ivanja Reka 41, Concordia 35, Dinamo 34, Nur 33, Šparta-Elektra 32, Ponikve 31, Prečko 28, Croatia-Prigorje 28, Sesvetski Kraljevec 27, Botinec 25, Odra 19, Zet 18, Mladost 17, Sava 16, Sloga 1.

Rezultati 14. kola Prve lige nogometašica: Agram – Marjan 6:2, Rijeka – Pregrada 8:0, Osijek – Dinamo-Maksimir 11:0; poredak: Osijek 36, Agram 25, Rijeka 25, Dinamo-Maksimir 17, Pregrada 13, Marjan 3, Viktorija 3.