Susjedi

Tvrtke uvode kolektivne godišnje odmore

Foto: Zvonimir Čorić/PIXSELL
Tvrtke uvode kolektivne godišnje odmore
12.06.2014.
u 16:31
Negativan utjecaj na potrošnju mogla bi imati samo činjenica da pred kraj lipnja počinje ramazan, kad muslimani ne piju alkohol
Pogledaj originalni članak

Unatoč kroničnoj ekonomskoj krizi, stravičnim posljedicama nedavnih poplava i nestabilnoj političkoj situaciji u zemlji, oko 5000 navijača iz Bosne i Hercegovine bodrit će svoju nacionalnu vrstu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Procjenjuje se da je polovina njih otputovala u osobnim ili agencijskim aranžmanima iz BiH, dok su ostali navijači BiH građani koji žive u SAD-u i Kanadi. Tom broju treba dodati i još nekoliko stotina Hrvata iz BiH koji su u Brazil otputovali kao navijači hrvatske reprezentacije. Navodno se zbog puta u Brazil bilježi i rast nenamjenskih kredita u bankama do 5000 eura.

Gospodarski od prvenstva i povijesnog nastupa reprezentacije BiH na Mundijalu nastoje profitirati i drugi u BiH. U prilog im ide i odluka nekih tvrtki da u vrijeme prvenstva uvedu kolektivni godišnji odmor. Lokalne vlasti u većini gradova odobrile su produljen rad ugostiteljskih objekata jer se očekuje da će većina navijača utakmice iz Brazila pratiti na otvorenom, a nekoliko kompanija odlučilo je novac za marketing uložiti u organiziranje praćenja utakmica na gradskim trgovima.

Proizvođači pića pokrenuli su kampanje i nagradne igre vezane za Mundijal, a jedan je veliki trgovinski lanac objavio akciju u kojoj najavljuje povrat 100 posto novca za kupljene televizore ako reprezentacija BiH pobijedi Argentinu. Inače, uvoz i prodaja televizora u BiH porasli su u zadnjih nekoliko mjeseci 30 posto, što trgovci izravno dovode u vezu s prvenstvom. Negativan utjecaj na potrošnju mogla bi imati samo činjenica da pred kraj lipnja počinje ramazan kada velik dio muslimana u BiH izbjegava konzumaciju alkohola.

>>Fifa donira dva milijuna dolara za igrališta uništena u poplavama

>>Ovo su najplaćeniji izbornici na Svjetskom prvenstvu – Kovač na samom dnu

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.